Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

BSK

Prestiżowa nagroda dla Martyny

2017-09-12

Znamy już wyniki 47. już Międzynarodowego Konkursu Plastycznego, który od wielu lat Firma Pentel organizuje między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

Z przyjemnością informujemy, że najważniejsza nagroda, jaką jest wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych Japonii (The Award of the Minister of Foreign Affairs), przyznawane jedynie dziesięciu autorom spośród 13 000 rysunków, w tym roku przypadło naszej rodaczce – Martynie Dordzie za pracę zatytułowaną „„Maszyny i motyle”.

- Rysunek jest przepięknie narysowany, przemyślany i przede wszystkim otwiera szerokie pole do interpretacji. Jest o czym myśleć... Zestawienie bujnej, kolorowej przyrody z szarym obliczem technologii pokazuje dziecięce uwielbienie natury – czytamy na stronie organizatora. Warto podkreślić, że w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym biorą udział dzieci z całego świata. W tym roku wśród tej puli kolorowych rysunków znalazło się aż 1125 prac z Polski, a nagrodzonych zostało aż 149.

- Zaskoczyła mnie wiadomość o zdobyciu tak prestiżowej nagrody – przyznaje Martyna Dorda, dodając - Część pracy powstała w Muzeum Drukarstwa podczas warsztatów, reszta – czyli kolorowe motyle pojawiły się nico później. Praca przedstawia część maszyny drukarskiej, która wykonana została ołówkiem, motyle natomiast wykonane zostały kredkami. Jak wyglądałaby moja praca, gdyby podczas wizyty w Muzeum Drukarstwa nie zabrakło mi czasu? Nie mam pojęcia. Jedno jest pewne kolorowe motyle pojawiły się trochę na przekór formie.

Praca, która jak przyznaje Martyna powstawała samoistnie bez konkretnego planowania – podbiła serca wielu osób. Na tyle by spośród ponad 13 tysięcy wybrać właśnie ją. Świetnie spisała się również Marta Chrapek, laureatka i zwyciężczyni srebrnego medalu w 47. Edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego.

Laureatkom konkursu i wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w plastycznych zmaganiach gratulował Ryszard Macura, Burmistrz Cieszyna. Nie zabrakło również podziękowań dla opiekunów Grupy Artystyczne „Tęcza” – Pani Katarzyny Poślednickiej i Pana Dominika Dubiela za prezentację dorobku artystycznego uczestników zajęć plastycznych i rozwijanie wrażliwości oraz wyobraźni młodych artystów, przez prowadzenie zajęć i twórcze działanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9