Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Foto: B. Stelmach-Kubaszczyk

Foto: B. Stelmach-Kubaszczyk

Na dobry rok szkolny

Wrzesień to czas powrotu do szkolnej rzeczywistości. Towarzyszy mu rytualne narzekanie na zakończenie wakacji, ale – jak wiadomo – nauka w szkole wcale nie musi być nudna. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a zaangażowanie nauczycieli pokazuje, że wspólnie można robić wielkie rzeczy. Na dobry początek nowego roku przypominamy o ubiegłorocznym sukcesie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Dzięki zaangażowaniu Pań: Marty Koplejewskiej oraz Moniki Lenartowicz, a także obecnej klasy IV C – wówczas III – Cieszyn odwiedziło w czerwcu ubiegłego roku Mobilne Centrum Nauki „Planeta Energii”. Była to nagroda dla laureatów ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Grupy Energa. Warto dodać, że obecna klasa IV C znalazła się wśród 10 zwycięskich klas spośród 400 szkół z całej Polski biorących udział w konkursie.

Jednak to nie jedyna inicjatywa, w której nagrody i wyróżnienia zdobywają podopieczni placówki. Znaleźć wśród nich można chociażby wygraną w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!” To innowacyjny projekt wprowadzający w podstawy bezpieczeństwa cyfrowego w szkole nauczycieli, uczniów i ich rodziców, realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

„Szkoła musiała wykazać się szeregiem działań w zakresie upowszechniania wiedzy na temat zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych. Każde działanie to dodatkowe punkty, które zaowocowały wygraną. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 zajęli I miejsce w kategorii Szkoły Zawodowe. Laureatom konkursu przyznano nagrodę: mobilną pracownię cyfrową (15 komputerów przenośnych, router, rzutnik, tablicę multimedialną)” – wyjaśniają Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz.

Autentyczne zaangażowanie w edukację i zarażanie pasją podopiecznych przynosi nie tylko nagrody w konkursach i udział w interesujących projektach – to również źródło radości i satysfakcji. Jednego i drugiego życzymy w nowym roku szkolnym zarówno nauczycielom, jak i uczniom.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9