Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

Foto: MK

I Festiwal Organizacji Pozarządowych w Cieszynie

16 września na cieszyńskim Rynku oraz w pobliskim Parku Pokoju miał miejsce Cieszyński Przekładaniec – I Festiwal Organizacji Pozarządowych w Cieszynie. Mieszkańcy miasta mogli zapoznać się z działaniami fundacji, stowarzyszeń i klubów, które zaprezentowały się nie tylko poprzez stoiska, ale również na scenie.

Do udziału w wydarzeniu zgłosiły się 32 organizacje z terenu powiatu cieszyńskiego. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, stoiska, prezentacje i warsztaty przyciągnęły sporą publiczność, która podchodziła z pytaniami do przedstawicieli organizacji, brała udział w spotkaniach i warsztatach oraz żywo reagowała na występy. Kino na Granicy zaprosiło na spotkanie Mariana Dziędziela, znanego i lubianego aktora, który ogromną popularność zyskał dzięki wybitnym rolom w filmach Wojtka Smarzowskiego. Pan Marian opowiadał m.in. o swoich śląskich korzeniach i przygodzie z egzaminem wstępnym do PWST, na którym rozśmieszył do łez komisję recytowaniem „Stepów akermańskich”… po śląsku.

W ramach wydarzenia zorganizowano konkurs wiedzy o Śląsku Cieszyńskim. Klub Sportowy Shindo zorganizował polsko-czeski mecz karate pomiędzy czeskim, a polskim klubem Karate Olimpijskiego WKF.

Zwieńczeniem całodziennych wydarzeń była debata, zorganizowana w COK „Dom Narodowy”, w której wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rady Miejskiej i Miasta Cieszyna. Debatę poprzedził wykład Michaela Morysa-Tworowskiego na temat historii społeczeństwa obywatelskiego na Śląsku.

Impreza odbywała się w tej formule po raz pierwszy, ale – sądząc z zainteresowania i organizacji, i mieszkańców Cieszyna – nie po raz ostatni.

Tekst: Marzena Kocurek


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9