Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Foto: B. Stelmach-Kubaszczyk

Foto: B. Stelmach-Kubaszczyk

Spotkanie Euroregionów

13 września w Cieszynie odbyło się robocze spotkanie Wicemarszałka Województwa Śląskiego z Euroregionami Beskidy, Silesia i Śląsk Cieszyński.

W spotkaniu udział wzięli Wicemarszałek Województwa Śląskiego Michał Gramatyka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar, przedstawiciele Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, przedstawiciele polskiej części Euroregionu Beskidy, Silesia i Śląsk Cieszyński. W wydarzeniu uczestniczył również: Kierownik Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg V-A Maciej Molak.

Po otwarciu spotkania i prezentacji uczestnicy podjęli dyskusję dotyczącą współpracy Województwa Śląskiego z Euroregionami Beskidy, Silesia i Śląsk Cieszyński w kontekście podpisanego Listu Intencyjnego z 3 grudnia 2012 roku w sprawie kontynuacji współpracy na rzecz tworzenia warunków rozwojowych pogranicza polsko-czesko-słowackiego. Po części oficjalnej przyszedł czas na wizytę w terenie, którą poprowadził Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura i prezentację wybranych przedsięwzięć współpracy polsko-czeskiej w tym w szczególności zrewitalizowanych nabrzeży rzeki Olzy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w ramach programu – „Ciesz się Cieszynem – Ogród Dwóch Brzegów”.

Tekst: B. Stelmach-Kubaszczyk


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9