Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Pierwsza cieszyńska edycja

22 września symbolicznym wręczeniem klucza do bram miasta rozpoczęły się w Cieszynie Nadolziańskie Senioralia. Klucz wręczył seniorom Burmistrz Ryszard Macura, kierując do organizatorów całego „zamieszania” podziękowania i słowa uznania.

– Gratuluję Państwu cierpliwości, wytrwałości i przedsiębiorczości we wszystkich swoich działaniach, czego dowodem są chociażby rozpoczynające się dzisiaj Nadolziańskie Senioralia. Życzę wam, aby to spotkanie, jak wszystkie z waszym udziałem cieszyło się wielkim sercem i wielką radością, byście owocnie dzielili z nami swoim doświadczeniem i mądrością. Cieszmy się razem, bawmy się razem, bądźmy dla siebie – podkreślał Burmistrz Cieszyna inaugurując wydarzenie wręczeniem seniorom nie tylko symbolicznego klucza, ale również pierwszych w cieszyńskiej edycji Kart Seniora.

Wzruszenia nie krył przewodniczący Cieszyńskiej Rady Seniorów, Andrzej Mleczko. – Realizują się dzisiaj kolejne nasze pomysły – mówił, akcentując – Tym symbolicznym kluczem chcemy otworzyć naszym cieszyńskim seniorom drzwi mieszkań. Chcemy ich zachęcić do wyjścia na zewnątrz i pokazać, że w naszym grodzie istnieje grupa osób, które chcą się dzielić swoim doświadczeniem życiowym.

W związku z inauguracją Karty Burmistrz Ryszard Macura wyraził nadzieję, że inicjatywę wesprą również kolejni przedsiębiorcy. Po części oficjalnej przyszedł czas na międzypokoleniowe śpiewanie i muzykę na żywo wraz z Kapelą "Mała Jetelinka" pod kierunkiem Moniki Wałach, Chórem Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku oraz z dziećmi z cieszyńskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz ich rodzicami i dziadkami.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9