Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Co nowego w Dwójce?

Po co? To pytanie, które słyszymy ostatnio często. Liczymy na to, że każdy nasz wysiłek zostanie zauważalnie doceniony. Tymczasem w cieszyńskiej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą pomagać bezinteresownie i dobrowolnie w ramach wolontariatu.

Swoje możliwości zaprezentowali podczas Cieszyńskiego Przekładańca - I Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Podczas tej imprezy uczniowie promowali wolontariat wśród mieszkańców Cieszyna. Następnie zajęli się promocją bezinteresowności w Dniu Promocji Wolontariatu, w szkole. Nie zabrakło wspólnych tańców, czerwonych serc, kolorowych plakatów. Zorganizowana została audycja dla klas młodszych oraz apel dla starszych, na których czekała dodatkowa niespodzianka w formie słodkości upieczonych przez wolontariuszki.

29 września obchodziliśmy na całym świecie Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tychże obchodów dołączyła się także Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Na uczniów szkoły czekał prawdziwy, komisyjny egzamin z tabliczki wiedzy. Każdy ochotnik został dokładnie przepytany, dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas. Zaliczony test został uhonorowany certyfikatem oraz tytułem eksperta. U wielu uczniów wiązało się to z niebywałą radością. Sporo emocji przyniósł także klasie VI c egzamin w terenie, przeprowadzony później. Młodzi ludzie odwiedzili pobliskie sklepy, stacje benzynowe, urzędy i... odpytywali dorosłych ze znajomości rachunków.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9