Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Europejski Dzień Języków w ZSB

26 września 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, Katolickiego Gimnazjum w Cieszynie, Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie, Szkoły Podstawowej w Kaczycach, Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, Zespół Szkół w Pruchnej, Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle.

W tym roku konkurs objęty był honorowym patronatem Jej Magnificencji Rektor prof. nadzwyczajnej dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz honorowym patronatem Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie, który reprezentowała dziekan Regina Bogaczyk. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie reprezentowała pani Beata Lebioda.

Najpierw Chór Kameralny ZSB wykonał „Odę do radości” czyli hymn Unii Europejskiej. Następnie wszystkich zebranych przywitał dyrektor ZSB Adam Wojaczek. Potem uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii. Pierwsze miejsce zajęła Maria Franek z Katolickiego Gimnazjum, II miejsce – Maksymilian Bacza z GTE, III miejsce zajęła Julia Furgał z SP nr 8 w Skoczowie. Wyróżnienie otrzymali Maciej Budziński ze SP z Kaczyc oraz Beniamin Wąsik z Katolickiego Gimnazjum.

Po zakończonym teście odbyły się krótkie warsztaty liternictwa, które poprowadziły uczennice z klasy o profilu technik renowacji elementów architektury ZSB. Podczas rozwiązywania testu gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pokaz zdjęć związanych z poprzednimi edycjami konkursu oraz praktykami uczniów w Irlandii (program Erasmus+). Fundatorami nagród byli: Energetyka Cieszyńska, Wydawnictwo Express Publishing, Wydawnictwo Oxford, Wydawnictwo Pearson, Wydawnictwo Media Lazar, Firma Komputerowa Linetmedia Cieszyn, Wydawnictwo ze słownikiem www.zeslownikiem.pl, Wydawnictwo Poltext, Wydawnictwo Naukowo Techniczne. Organizatorem konkursu jest Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego ZSB w Cieszynie.


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9