Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Odpocznij w Cieszynie » Chcę się dobrze bawić »

Ważniejsze imprezy kulturalne

• Festiwal Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki”

To intrerdyscyplinarne przedsięwzięcie o charakterze kulturalno-edukacyjnym, realizowane przez Miasto Cieszyn oraz Fundację "Kręgi Sztuki". W jego ramach odbywają się koncerty, warsztaty artystyczne, wykłady, spotkania z twórcami, wystawy, projekcje filmowe (Wakacyjne Kadry w Kregach Sztuki), prezentacje dorobku wykładowców oraz studentów polskich i zagranicznych uczelni i szkół artystycznych.

• Przegląd Kino na Granicy

Przegląd Filmowy Kino na Granicy to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, podczas którego prezentowana jest polska, czeska i słowacka kinematografia.

• Festiwal Filmowy „Wakacyjne kadry”

Festiwal Filmowy „Wakacyjne Kadry”, organizowany od roku 2006 przez Miasto Cieszyn, to przede wszystkim przegląd najnowszej polskiej twórczości kinowej i telewizyjnej. Oprócz fabuły prezentowane są także filmy dokumentalne, animowane, muzyczne, retrospektywy wielkich twórców, a także twórczość filmowa dla dzieci i młodzieży. Od roku 2012 stał się integralną częścią Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki” występując pod nazwą „Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki”. Festiwal uzyskiwał dofinansowanie ze środków unijnych, w związku  z czym jest bezpłatny dla widzów. 

• Festiwal Teatralny ''Bez Granic''

Jest miejscem twórczej konfrontacji najlepszych i najbardziej inspirujących polskich, czeskich, słowackich i węgierskich spektakli oraz działań teatralnych.

• Święto Trzech Braci

Podczas Święta Trzech Braci mieszkańcy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna spotykają się, uczestnicząc wspólnie w imprezach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

• Festiwal Viva il Canto

Podczas Festiwalu prezentowane są różne formy muzyki wokalnej: wielkie dzieła oratoryjno-symfoniczne, spektakle operowe i operetkowe, recitale wokalne, koncerty galowe z orkiestrą i koncerty kameralne.

• Skarby z cieszyńskiej trówły

Impreza promująca osiągniecia artystów i rzemieślników Śląska Cieszyńskiego, urozmaicona spotkaniami, warsztatami i koncertami.

• Dekada Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej

To znakomite wydarzenie muzyczne z udziałem czołówki polskich i światowych organistów, chórów i orkiestr kameralnych. 


Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9