Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2018
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Wielki Szlak Himalajski

2017-03-28 18:00 -

Cieszynianka Joanna Lipowczan i wyjątkowy podróżnik, autor pierwszej polskiej wyprawy Wielkim Szlakiem Himalajskim - Bartosz Malinowski

120 dni żmudnej wędrówki, jako pierwsi Polacy przemierzyli tę długą i zjawiskową trasę. Działali bez wsparcia przewodników, tragarzy oraz kucharzy polegając na własnych umiejętnościach nawigacyjnych, sile mięśni i odporności psychicznej.


Wielki Szlak Himalajski uważany jest za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków górskich na świecie. W najwyższym punkcie trasy przełęcze przekraczają wysokość 6200 m n.p.m. i pokonanie ich wymaga odpowiedniej aklimatyzacji oraz przygotowania technicznego. Droga jest w wielu miejscach trudna orientacyjnie, wymaga nieustannej nawigacji i pracy z mapą i kompasem. Szlak poza popularnymi wśród turystów regionami tj. np. rejon Everestu czy Annapurny nie jest wytyczony i oznakowany. Na wielu odcinkach nie ma żadnej infrastruktury turystycznej, co powoduje konieczność transportowania odpowiedniej ilości żywności, gazu oraz ekwipunku górskiego tj. namiot, śpiwory, oraz sprzętu wspinaczkowego i asekuracyjnego.


Bartosz i Asia planują obecnie przejście kolejnych etapów Wielkiego Szlaku Himalajskiego – w Indiach, Butanie i Pakistanie.


http://wielkiszlakhimalajski.pl/Spotkanie odbędzie się 28. marca o godzinie 18.00 w Herbaciarni Laja. Wstęp na wydarzenie jest wolny dzięki wsparciu Programu Erasmus + Młodzież, za pośrednictwem Petrklic help przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej i miasta Cieszyn.


Zapraszamy bardzo serdecznie na to wyjątkowe spotkanie! Przyjdź i przyprowadź przyjaciół!

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Herbaciarnia Laja, ul. Zamkowa 3
Organizator Fundacja Laja
Cena BEZPŁATNIE
Uwagi Dane kontaktowe organizatora: info@laja.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9