Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Newsletter

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami
Targi Pracy
Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Razem Damy Radę – 20 lat Castoramy w Polsce

2017-07-30 10:00 - 2017-07-30 22:00

30 lipca 2017 r. zapraszamy na 20. Urodziny Castoramy, które będziemy świętować od godz. 10:00 na cieszyńskim Rynku. Zaplanowano strefę inspiracji, a obok tracka stanie scena oraz kilka stref dla uczestników: majsterkowanie, eko czy relaks. Najmłodsi będą mogli po raz kolejny wziąć udział w zajęciach z cyklu „Majsterkowo”. Wszystkim gwarantujemy świetną zabawę przy akompaniamencie zespołów Electric Girls oraz Backstage.

Wywiad z Rafałem Matogą, Dyrektorem Sklepu Castorama Cieszyn

Wiadomości Ratuszowe: Panie Dyrektorze, 20 lat Castoramy w Polsce to dobry czas na podsumowania. Kiedy patrzy Pan wstecz, na historię firmy, co Pan dostrzega?
Rafał Matoga: Tak, rzeczywiście, obchodzimy teraz okrągły jubileusz i to niezwykle ważny dla nas moment. Oficjalnie świętujemy 20-lecie działalności, ale początki marki w Polsce datują się jeszcze wcześniej. Bardzo ważny dla nas był rok 1994 – to wtedy do Polski przyjechał założyciel firmy Claude Acquart, który wraz z ekipą tzw. pionierów rozpoczął pracę nad analizą rynku i wyborem pierwszych lokalizacji. Teraz trudno w to uwierzyć, ale zaczynaliśmy od 10 pracowników. Ważną datą jest 2 kwietnia 1997 roku, kiedy to powstał pierwszy sklep Castorama Polska w Warszawie przy ulicy Popularnej.
Dziś Castorama Polska to 75 sklepów i 10 000 pracowników, jesteśmy częścią światowego lidera na rynku DIY czyli z ang. „Do It Yourself” („Zrób to sam”). Nasze biura projektowe rozsiane są po całym świecie: Warszawa, Londyn, Barcelona czy Szanghaj, wszędzie tam pracujemy nad realizacją naszej dewizy „Beter home, beter life”, co śmiało możemy przetłumaczyć wprost „Lepiej mieszkasz, lepiej żyjesz”.

WR: W jaki sposób Castorama planuje świętować swoje urodziny?
RM: W 10-ciu miastach w Polsce odbędą się imprezy plenerowe z cyklu „Road Show”. W naczepie ogromnej ciężarówki zainstalowaliśmy naszą strefę inspiracji, obok tracka stanie scena oraz kilka stref dla naszych klientów: majsterkowanie, eko czy relaks. Nie zapominamy o naszych najmłodszych i dla nich po raz kolejny organizujemy zajęcia Majsterkowo. W Cieszynie impreza odbędzie się 30 lipca na Rynku, będzie świetna zabawa przy akompaniamencie zespołów Electric Girls oraz Backstage, odwiedza nas również znani Youtuberzy a całą imprezę poprowadzi ze sceny świetny Irek Bielenik. Zapraszam również na pyszny tort oraz ciekawe konkursy z nagrodami. Zaczynamy punktualnie o 10:00.

WR: Niedziela na rynku zapowiada się bardzo atrakcyjnie, co jeszcze macie Państwo w planach?
Drugą odsłoną naszych urodzin będzie akcja „Razem Damy Radę”. Castorama to marka, która od początku kładła duży nacisk na działania społeczne. Idea naszego sklepu – DIY– również nawiązuje do takich kwestii jak współpraca, aktywność i własna wizja, którą można zrealizować wykorzystując oferowane przez nas produkty. To jednocześnie wartości, które są nam bliskie. Dlatego jubileusz chcieliśmy uczcić czymś, co będzie trwało, zostanie również po imprezie i będzie służyło mieszkańcom. Akcja „Razem Damy Radę” jest uwieńczeniem naszej działalności w Polsce i jednocześnie nawiązuje do wszystkich akcji społecznych, w które się jako marka zaangażowaliśmy i które tworzyliśmy i tworzymy. W jej ramach w 10 miastach w Polsce Castorama wesprze wybraną przez mieszkańców inicjatywę.

WR: Jakiego rodzaju inicjatywy zostały zaplanowane?
RM: W ramach projektu „Razem damy radę” wraz z lokalnymi władzami w dziesięciu lokalizacjach, wytypowaliśmy po 3 inicjatywy społeczne, spośród których mieszkańcy wybiorą najlepszą. Nasza firma podejmie niezbędne działania związane z organizacją i przeprowadzeniem głosowania w celu wyłonienia zwycięskiego projektu, który następnie sfinansuje i zrealizuje wraz ze swoim zespołem.

WR: Czego możemy spodziewać się w Cieszynie?
RM: Mieszkańcy Cieszyna będą mogli wybierać spośród trzech inicjatyw: stacji naprawczej dla rowerów, zaplanowanej w Sport-Parku „Pod Wałką”, szachów wielkoformatowych na świeżym powietrzu, które powstaną na Górze Zamkowej lub urządzenia sali teatralno-kinowej w Przedszkola nr 16. Głosowanie zaczynamy 17 lipca, będzie można to zrobić na trzy sposoby: podczas zakupów w naszym sklepie, przez internet na stronie razemdamyrade.castorama.pl oraz na rynku podczas imprezy. Wyniki zostaną ogłoszone 30 lipca 2017 r. około godz. 18:00. Tak naprawdę wygrywa każdy projekt – jedną inicjatywę zrealizujemy, a pozostałe Castorama wesprze w realizacji.

Zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepszy projekt.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek
Organizator Castorama, Miasto Cieszyn
WWW www.razemdamyrade.castorama.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9