Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Twórczość Iwony, Karoliny i Ignacego Skupińskich oraz Ceramika Macieja Bednarczyka

2017-07-21 - 2017-08-17

Iwona Skupińska


Prace prezentowane w Galerii cieszyńskiej to zestaw różnorodnych technik od lawowania kawą poprzez akwarelę, akryl, technikę olejną, pastelową i rysunek gel penem należą do trzech osób Iwony, Karoliny i Ignacego Skupińskich. Można powiedzieć rodzina, która od po zajmuje się sztuką. Iwona Skupińska pracuje w tej branży od dawna , można powiedzieć wychowuje swoje dzieci oraz młodzież i dorosłych w taki sposób by sztuka stała się potrzebna, widoczna i zauważalna w naszym życiu. Uprawia różnorodne techniki plastyczne od malarstwa do projektowania mody.Pracuje jako plastyk w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, bierze udział w licznych wystawach i plenerach w kraju i za granicą. Można poznać jej twórczość zaglądając na bloga: www.zapachsztuki.blogspot.com


Karolina Skupińska studentka Informatyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zajmuje się głównie programowaniem, lecz jej pasją jest grafika komputerowa i szeroko pojęta sztuka. Zamierza w przyszłości móc zajmować się projektowaniem graficznym, w tym głównie okładek i ilustracji do książek. Nie chcę jednak tracić czasu i już teraz szuka możliwości współpracy z wydawnictwami. Posługuje się m.in. Photoshopem, ale inne programy - Corel, SAI nie są jej obce, komponuje prace wykorzystując do tego tablet graficzny. Na swoim koncie ma udział wystawach indywidualnych i zbiorowych a także plenerach malarskich w kraju i za granicą.


Ignacy Skupiński mimo swojego młodego wieku już prezentował swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Olkuszu na zbiorowej wystawie, ale także jest uczestnikiem konkursów plastycznych, przejawia zainteresowana plastyczne i muzyczne, uczy się gry na gitarze klasycznej oraz perkusji.Chętnie sięga po gel pen i rysuje na dużych formatach , odwzorowywanie nie sprawia mu żadnych trudności, prawdopodobnie ma to w genach po rodzinie architektów, jeszcze nie wie czym zajmie się w przyszłości, lubi także matematykę oraz napisał już parę opowiadań.Humanista i matematyk, piękne połączenie.


Dla tej trójki sztuka to przygoda, praca ale także relaks do którego namawiają wszystkich.


Maciej Bednarczyk, Gliniaki Macieja – rocznik 1974, absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Chemii. Niespełniony chemik, który znalazł swój cel w życiu w ceramice. Ceramik-pasjonat, perfekcjonista, wielbiciel pięknej porcelany i unikalnych prac z gliny. Zawodowo związany od kilkunastu lat z ogólnopolską firmą medyczną.


Moja historia z ceramiką rozpoczęła się w 2013 r. przypadkową wizytą w jednej z krakowskich pracowni artystycznych, gdzie glina i ja spotkaliśmy się po raz pierwszy. Pasja rozkwitła w tym samym momencie a chęć tworzenia pięknych i trwałych rzeczy zakiełkowała w moim wnętrzu.


Postawiłem na samodzielny rozwój i kształcenie się w temacie ceramiki, bo na studia uniwersyteckie brak było już szans. Poznałem wszystko, co teraz potrafię, od podstaw korzystając z literatury i nagrań wideo, stworzonych przez ludzi, którzy wiedzą o czym piszą i mówią. Nie obyło się bez wielu porażek, ale z każdej z nich wyniosłem naukę na przyszłość. Niektóre wcześniejsze błędy okazywały się w przyszłości sukcesami tylko w innych sytuacjach i okolicznościach.


Moja krakowska pracownia ceramiczna jest niewielka, usytuowana jest w moim mieszkaniu, ale dzięki temu mogę pracować o każdej porze dnia i nocy, jeśli zajdzie potrzeba lub przyjdzie mi na to ochota.


Najchętniej pracuję z glinami kamionkowymi na kole garncarskim, czasami wykonuję swoje prace technikami manualnymi lub odlewam je z mas lejnych w formach gipsowych. Fascynuje mnie mieszanie różnych szkliw z sobą i otrzymywanie czasami nieoczekiwanych efektów ale także samodzielne przygotowywanie szkliw z podstawowych surowców. W końcu mogę być chemikiem…


Codziennie 11-17, wstęp bezpłatny, od 21 lipca – 17 sierpnia.
Zapraszamy serdecznie

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Galeria w Bramie, Cieszyńska Wenecja, ul. Przykopa 17
Organizator Galeria w Bramie
WWW facebook.com/events/457629767944779

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9