Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

CIESZYNLOVE w szpitalnej galerii

2017-09-01 - 2017-09-30

Nie lada gratka czeka pasjonatów fotografii. We wrześniu Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje prace znakomitego Jakuba Połomskiego, który wespół z Adamem Miklaszem – polskim prozaikiem, dziennikarzem, scenarzystą współrealizowali projekt medialny CIESZYNLOVE - promujący Cieszyn.


Ekspozycja CIESZYNLOVE, to w znacznej części fotografie wykonane z dronu, które wprowadzają w magiczny świat maleńkiej Europy Środkowej w myśl dewizy „maximum diversity in minimum space” (maksimum różnorodności na minimum przestrzeni). Wystawa CIESZYNLOVE prezentuje fotografie wraz z autorskimi narracjami. Wystawa została przygotowana w ramach projektu webPR_SCI dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyńsk


Jakub Połomski - cieszynianin - jest głównie fotografem krajobrazowym, koncentruje się na zdjęciach przechwyconych przez drona. Jest laureatem wielu znaczących nagród, w tym National Geographic za zdjęcie „Beskidzka arkadia” (2010 r.). Zdjęcie zrobione z Ochodzitej zachwyciło nie tylko jury, ale wielu pasjonatów fotografii na całym świecie. - Na Ochodzitej uczyłem się fotografować. Tam, o zachodzie słońca, są najpiękniejsze widoki. Zdjęcie zostało zrobione z dosyć dużej odległości. Tego dnia były bardzo dobre warunki atmosferyczne, udało mi się złapać odpowiedni kontrast - komentuje swoje zdjęcie Jakub Połomski.


Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się kilka lat temu. Połomski jest samoukiem, nie uczył się fotografii na kursach, czy w specjalnych szkołach, zdobywał umiejętności ciężką pracą i uporem. Tysiące prób i błędów, setki zdjęć wysłanych na różne portale internetowe, mnóstwo pozytywnych komentarzy, ale i konstruktywnej krytyki sprawiły, że fotograf zdecydował się pogłębiać swoją pasję.


A co jest najważniejsze w tej pasji? - Najbardziej pociąga końcowy odbiór. Mam dużo zdjęć, co do których jestem przekonany, że są dobre, natomiast końcowy odbiór przeciętnego człowieka mówi co innego. To zaskakujące, że odbiorcom podobają się zupełnie inne zdjęcia, niż te, które ja typowałem. Myślę, że każdy z nas może być fotografem, o ile będzie wkładał w to całe swoje serce, robił zdjęcia z pasji, a nie z przymusu. Nie ma reguły na dobre zdjęcie, przepis siedzi w głowie każdego człowieka - komentuje Jakub Połomski.


Wystawa kusi wieloma możliwościami Cieszyna, serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. Galeria Zmienna znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego, wstęp bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych wystawieniem swoich prac prosimy o kontakt 33/ 854 92 18.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Galeria Zmienna, Zespół Poradni Specjalistycznych Szpitala Ślaskiego w Cieszynie
Organizator Sekcja promocji zdrowia
Uwagi Dane kontaktowe organizatora: tel. 33 854 92 18, email: karnasb@wp.pl

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl