Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Snowboard na dzień dobry!

2017-09-11 - 2017-09-30

Paulina Ligocka medalistka Mistrzostwa Świata w snowboardzie i Fundacja Lotto po raz kolejny zapraszają dzieci i młodzież naszego miasta do wzięcia udziału w cyklu darmowych zajęć sportowych programu „Kumulacja Aktywności”. Zajęcia dedykowane są głównie dziewczynkom i chłopcom w wieku 12-16 lat.„Właśnie w tej grupie obserwuje się ogromne uzależnienie od internetu czy telewizji. Jak wiemy siedzący tryb życia, nieodpowiednio zbilansowana dieta prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. I temu chcemy zapobiegać przekonując dzieci- zwłaszcza te mało aktywne do nawet rekreacyjnego uprawiania sportu.
Naszym celem jest wdrażanie aktywności fizycznej i sportowych nawyków w codzienne życie naszych pociech. Razem z Fundacją Lotto organizujemy cykl 48 regularnych zajęć sportowych zaczynając we wrześniu, a kończąc w maju. Nasze spotkania obejmować będą różne dyscypliny sportu, a w okresie jesiennym i zimowym pełną koncentrację skierujemy na naukę jazdy na snowboardzie. Treningi w zależności od rodzaju zajęć prowadzone będą na hali sportowej, boiskach wielofunkcyjnych, basenie, czy w ośrodkach narciarskich. Ponad to w trakcie zajęć prowadzone będą ćwiczenia gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dostosowane do potrzeb każdego zdiagnozowanego przez naszego specjalistę uczestnika” mówi P. Ligocka autorka programu „Snowboard na dzień dobry!”.Mam nadzieję, że nasza oferta zachęci zarówno dzieci, jak i ich rodziców do trwałego zwiększenia aktywności fizycznej oraz wspierania ich rozwoju sportowego. Na naszych zajęciach chcemy skoncentrować się na poprawie sprawności ogólnej, ale ćwiczyć będziemy również elementy takich sportów jak koszykówka, siatkówka, gimnastyka, akrobatyka, pływanie, biegi w terenie, deskorolka i oczywiście snowboard, Ten ostatni cieszy się obecnie niezwykłą popularnością, a umiejętność jazdy na desce jest wielkim atutem, zwłaszcza w naszym górskim terenie- mówi Michał Andrzejewski, koordynator programu.Poprzednie edycje Kumulacji Aktywności przyniosły korzystne i oczekiwane efekty. Jak wynika z badań aż u 90% uczestników zaobserwowano poprawę kondycji fizycznej, a 79 % deklaruje zwiększenie pewności siebie i wiarę we własne możliwości.„Liczymy, że i tym razem wspólnie osiągniemy zamierzony cel. Na koniec pragnę podkreślić, iż zajęcia są zupełnie bezpłatne, zapewniamy sprzęt sportowy, wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni, otrzymają pamiątkową koszulkę oraz dyplom za ukończenie zajęć. Zapraszam serdecznie, do zobaczenia” dodaje P. Ligocka


Więcej informacji podczas pierwszych zajęć organizacyjnych, które odbędą się 11.09.2017 o godz. 17.00 na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego.


Wrześniowe zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek na hali Uniwersytetu Śląskiego Cieszyn od godz. 17.00- 18.30


Serdecznie zapraszam.


Informacje i zapisy:


Michał Andrzejewski 516087725

„Kumulacja Aktywności” jest ogólnopolskim projektem „Fundacji Lotto” stwarzającym możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportu dzieciom i młodzieży pod okiem utytułowanych sportowców na terenie całego kraju.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Hala Uniwersytetu Śląskiego

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9