Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo¶ci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona po¶więcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po¶więcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Program dla Kultury Cieszyna i Czeskiego Cieszyna – zaproszenie na spotkania z mieszkańcami

2017-11-20 16:00 - 2017-11-20

"W3Schools.com"Projekt „Program dla Kultury Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těąínské Slezsko oraz budżetu państwa.
Już w listopadzie i grudniu zapraszamy do dyskusji o kondycji kultury w Cieszynie i Czeskim Cieszynie oraz poziomie współpracy transgranicznej w tym zakresie.

Od sierpnia br. trwa realizacja projektu pn. „Program dla kultury Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Efektem wspólnych działań, które podejmuje Miasto Cieszyn oraz Stowarzyszenie EducationTalentCulture, z.s. z Czeskiego Cieszyna będzie przede wszystkim kompleksowe zbilansowanie możliwości rozwoju współpracy osób, instytucji i organizacji z obu miast w dziedzinie kultury. Ważne jest również poznanie potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz przybywających tutaj gości, a także przygotowanie dla nich wspólnej atrakcyjnej oferty, którą będą współtworzyć nie tylko instytucje miejskie, ale także inne instytucje publiczne, firmy, organizacje pozarządowe, artyści amatorzy, a nawet nieformalne grupy pasjonatów kultury.

Prace nad programem rozpoczęły się od badań społecznych. Służą one poznaniu opinii mieszkańców, a także osób odwiedzających oba miasta, na temat stanu kultury w Cieszynie i Czeskim Cieszynie oraz ocenie ich potrzeb kulturalnych.

Ważną rolę w projekcie spełniają również spotkania z mieszkańcami. To oni są najważniejszymi odbiorcami i recenzentami oferty kulturalnej obu miast, choć w wielu przypadkach również sami mieszkańcy są współtwórcami tej oferty.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna do udziału w tych spotkaniach. Powinny one służyć wymianie poglądów o stanie kultury w obu miastach oraz o możliwościach zacieśnienia transgranicznej współpracy kulturalnej, korzystnie wpływającej też na promocję wizerunku obu miast. Podczas spotkań przedstawiony zostanie projekt i jego cele oraz założenia, a także propozycje włączenia się w jego realizację. Zaplanowano też swobodne wypowiedzi zgłoszonych wcześniej uczestników, poświęcone tematyce kulturalnej, trwające nie dłużej niż 5 minut każda. Wnioski z tych wypowiedzi będą uwzględniane przy dalszych pracach projektowych, służących doskonaleniu współpracy kulturalnej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.


Terminy i miejsca spotkań:
Cieszyn

  • 06.11.2017 r., o godz. 16.00 Wyższa Szkoła Biznesu w Cieszynie, ul. Frysztacka 44;

  • 07.12.2017 r., o godz. 16.00 Ratusz, sala nr 126

Czeski Cieszyn

  • 20.11.2017 r. o godz. 16.00 Czytelnia i Kawiarnia Literacka AVION, Hlavní tř. 87/2;

  • 13.12.2017 r. godz. 16.00. Městský úřad Český Těąín.Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tych spotkaniach prosimy o przesłanie zgłoszenia za pomocą poczty elektronicznej na adres: kultura@um.cieszyn.pl lub zgłaszając to osobiście w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, Rynek 1 (Ratusz), pok. 105, I piętro, w godzinach pracy urzędu. – w zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i/lub adres poczty elektronicznej, temat wystąpienia; czas wystąpienia - do 5 minut.

Informacje
Miejscowość Czeski Cieszyn
Miejsce Avion

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9