Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Listopad 2018
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

EDUKACJA. JAK ROZWÓJ MIASTA ZALEŻY OD EDUKACJI?

2017-12-07 17:00 - 2017-12-07

Trzecia debata z cyklu: Co z Województwem Śląskim i Cieszynem za 15 lat? – wspólne obszary rozwoju.


Edukacja jest niewątpliwie priorytetem, o czym mogą świadczyć wydatki z nią związane. Przygotowuje i kształci obywateli do funkcjonowaniu w społeczeństwie oraz oddaje aktualny stan zainteresowań i wrażliwości społecznej. Obejmuje wszystkie grupy społeczne i generacje – nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe. We współczesnym, globalnym świecie, wszyscy są postawieni przed palącym faktem odnalezienia się w gąszczu informacji i możliwości, a edukacja jest drogą do rozwoju nie tylko kapitału ludzkiego (jednostkowego), ale i społecznego. Jeśli zaczniemy myśleć o miejscach kształcenia szerzej, jako o wspólnotach, a nie instytucjach to być może przestaniemy utrwalać ich status fabryki wytwarzania hierarchii i podziałów.


Podczas debaty, w której udział wezmą m. in. Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Przemysław Smyczek, Dyrektor cieszyńskiego Centrum Usług Wspólnych Paweł Szajor, przedstawiciele instytucji kształcących formalnie i nieformalnie, uczniowie oraz mieszkańcy i mieszkanki Cieszyna, a także ekspert dr Przemysław Sadura* będziemy szukać odpowiedzi na pytania: W jaki sposób miasto chce się rozwijać, biorąc pod uwagę swoje bogate tradycje oświatowe, współczesny potencjał edukacyjny i zasoby? Jaka jest oferta edukacji formalnej i nieformalnej oraz do kogo jest ona skierowana? Jakie szanse mają absolwenci i jak rozwój miasta wiąże się z obszarem edukacji?


Moderacja: Justyna Suchecka („Gazeta Wyborcza”)


*dr Przemysław Sadura - socjolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Fundacji „Pole Dialogu”, publicysta Krytyki Politycznej. Prowadził liczne badania i interwencje społeczne m.in. dot. szkolnictwa w Polsce i Wielkiej Brytanii. Na początku przyszłego roku nakładem Wydawnictwa KP ukaże się jego książka „Państwo, szkoła, klasy”.


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Instytutu Szwedzkiego.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Świetlicy Krytyki Politycznej
Organizator Świetlicy Krytyki Politycznej
Cena Wstęp wolny

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9