Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Marzec 2019
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Sekunda w szpitalnej galerii

2017-12-01 - 2017-12-31

Street photo ma swoje grono fanów i entuzjastów. To oni wierzą w istnienie „streeta” jako gałęzi fotografii. To „streetowcy” zatrzymują wyjątkowe chwile na ulicy i nie tylko. Oni gonią światło pomiędzy wieżowcami i garażami. Oni pokazują życie codzienne każdego z nas. Są jak cienie. Nikt ich nie widzi, ale oni widzą nas. Podczas grudniowej odsłony Galerii Zmiennej poznamy tylko fragment dorobku znanego fotografa ulicznego – Radosława Krzempka. Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

- Fotografia, fotografowanie zainteresowało mnie już w szkole policealnej. Wtedy też kupiłem pierwszy aparat – wspomina artysta. – Fascynuje mnie fotografia uliczna skupiająca się na rejestrowaniu krótkich momentów, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, ale jednocześnie pokazywaniu tego, co nas otacza w sposób skłaniający do refleksji. Tak naprawdę nie potrzebujemy sprzętu „z górnej półki”, ot, jakikolwiek aparat, wygodne buty i czas – dodaje R.Krzempek.

Fotografia uliczna, czasami nazywana również fotografią szczerą, to bardzo pojemna dziedzina fotografii. Tematów można znaleźć mnóstwo: od człowieka w kontekście miasta do szukania podobieństw między psami i właścicielami. Niezależnie od tematu warto się odpowiednio przygotować do tego niełatwego, wbrew pozorom zadania. Fotograf staje się obserwatorem ulic, samotnym spacerowiczem tropiącym piekło miejskie, odkrywającym miasto jako krajobraz pełen zmysłowości. Adept radości oglądania, koneser empatii, który w decydującym momencie naciska spust migawki wyławiając z natłoku obrazów najważniejszy detal. To fotograf, który w decydującej chwili rejestruje historię ludzi, wydarzenia, przedmioty.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Szpital Śląski w Cieszynie
Organizator Sekcja promocji zdrowia
Uwagi Dane kontaktowe organizatora: Szpital Ślaski w Cieszynie, ul. Bielska 4, tel. 33/854 92 18

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9