Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Kartki życzeniowe w odsłonach

2018-01-01 - 2018-01-31

Psychiatrycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Są to kartki życzeniowe na różne okazje wykonane przez podopiecznych podczas zajęć arteterapii czyli leczenia przez sztukę. Galeria znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym, wstęp wolny.
- Arteterapia to nie tylko terapia lecznicza (wspomagająca proces leczenia), często jest wykorzystywana jako metoda rozwoju osobistego. Stosowana jest między innymi w pomocy dzieciom, osobom dorosłym i osobom w okresie późnej dorosłości, grupom społecznym i rodzinom, w leczeniu: lęków, depresji, innych zaburzeń afektywnych, nerwic, uzależnień, problemów w relacjach rodzinnych, w przypadkach nadużycia seksualnego i przemocy domowej, w trudnościach społecznych i emocjonalnych związanych z niepełnosprawnością i chorobą, w traumach i przeżyciach straty, przy problemach fizycznych, poznawczych i neurologicznych oraz trudnościach psychospołecznych związanych z chorobami somatycznymi (np. chorobami nowotworowymi). Coraz częściej wykorzystywana jest również w profilaktyce społecznej, w tym w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym - mówi Irena Fluder-Kudzia, szpitalna terapeutka pracująca w obu oddziałach psychiatrycznych.
Główny cel arteterapii zasadza się na umożliwieniu pacjentowi dokonania przemiany i rozwoju osobowości z pomocą działań artystycznych. Autoekspresja towarzysząca procesom twórczym ma pomóc ludziom w rozwiązaniu ich problemów natury psychologicznej, ma wpływać na ich zachowanie. Cele arteterapii, to: redukowanie stresu, zmniejszenie poziomu napięcia i uwolnienie negatywnych emocji, podnoszenie samoświadomości i samooceny, rozwijanie umiejętności interpersonalnych, poznawanie motywów własnych zachowań, introspekcja, rozwijanie spontaniczności i lepszej ekspresji samego siebie. Arteterapię można stosować u pacjentów niemal w każdym wieku – od małych dzieci po osoby starsze.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie.Zespół Poradni Specjalistycznych
Organizator Sekcja promocji zdrowia Szpitala Śląskiego

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9