Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie

Międzygminna Strefa Gospodarcza

Strona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Zdrowie od kołyski

2018-01-23 15:00 - 2018-01-24

Wada wzroku to nie jest problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Choroby oczu, wady wzroku, jak je wykryć, leczyć i zapobiegać,to temat spotkania, które odbędzie się 23 stycznia 2018 roku (wtorek), o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wykład poprowadzi dr n.med. Agata Plech, ordynator Oddziału Okulistycznego.
Widzenie dziecka rozwija się od urodzenia do około 8 roku życia, dlatego zadbajmy, żeby nieskorygowane wady wzroku, a szczególnie astygmatyzm czy różnowzroczność, nie zaburzały tego procesu. Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji. -Specyfika okulistyki dziecięcej sprawia, iż w tej grupie wiekowej postępowanie jest nie tylko indywidualne i zależne od rozpoznania, ale i bardzo dynamiczne ze względu na to, iż pierwsze lata życia to najintensywniejszy czas rozwoju widzenia – mówi A.Plech - Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji a badanie specjalistyczne powinno obejmować również i ocenę widzenia obuocznego – dodaje specjalistka.
Podczas medycznego spotkania będzie również okazja wysłuchania wykładu na temat roli masażu stóp dziecka w radzeniu sobie z dolegliwościami wieku dziecięcego, który poprowadzi doświadczona refleksolog Wioletta Szojda. Natomiast Marta Gierczyńska z firmy Arbonne zaprezentuje bezpieczne dla skóry dziecka kosmetyki. Akcji towarzyszyć będzie przesiewowe badanie optometryczne dzieci od lat 3, które przeprowadzi w dniu 24 stycznia (środa) zespół z Centrum Medycznego BESKIDMED. Na badanie wzroku dziecka należy zgłaszać się bezpośrednio, od godz. 15.00, w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. - Należy pamiętać, że jeśli zignorujemy problemy ze wzrokiem u naszego dziecka, to po 8 roku życia może dojść do niedowidzenia. Schorzenia tego nie da się wyleczyć, ani skorygować za pomocą okularów – wyjaśnia dr A.Plech.
Zarówno wykłady, jak i badanie są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy, będzie okazja do zadawania pytań.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Sala konferencyjna, Szpital Śląski w Cieszynie

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9