Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Msza Polska według ks. Twardowskiego

2018-09-27 19:30 - 2018-09-29 20:00Msza Polska wg ks. Twardowskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, „Wesele Figara” w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie a na finał – Koncert Galowy „Muzyka Cieszy(n)” z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości to wydarzenia muzyczne w ramach 27. edycji Viva il canto, który w dniach od 27 do 29 września odbędzie się w Cieszynie.


Jak co roku dbamy o to, by program był różnorodny – mówi Małgorzata Mendel, dyrektor festiwalu – chcemy zadowolić miłośników muzyki rozrywkowej, ale także klasycznej i operowej, oczywiście. Nie zabraknie zaskoczeń, a te na pewno zapewnią nam artyści, dzięki swoim świeżym i porywającym interpretacjom znanych i lubianych przez cieszyńską publiczność utworów.


Paulina Bandura PR Manager Viva il canto


Tegoroczna edycja Viva il canto to trzy różne koncerty. Koncert „Msza Polska według ks. Twardowskiego” rozpocznie tegoroczny festiwal w czwartek 27 września. Odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Kościoła Jezusowego w Cieszynie. Wykonawcami będą: Sądecka Orkiestra Kameralna, wyśmienity i dwukrotnie nagrodzony Fryderykami sekstet wokalny proMODERNJ, Hadrian Filip Tabęcki przy fortepianie oraz dyrygent - Leszek Mieczkowski.


Drugiego dnia festiwalu, wybierzemy się na Wesele Figara. Będzie na pewno zabawnie, bo to przecież jedna z najwspanialszych komedii muzycznych w historii opery. Z kolei artyści Polskiej Opery Królewskiej gwarantują najwyższy poziom wykonania. A na finał – przypomnimy melomanom, że „Muzyka Cieszy(n)”, o czym mieszkańcy Cieszyna wiedzą doskonale. Muzyczną ucztę zapewni nam Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz znakomici młodzi wokaliści, którzy wystąpią w koncercie galowym, w dwuczęściowym programie składającym się z przebojów polskiej muzyki operowej i popularnej oraz utworów klasycznych i rozrywkowych kompozytorów europejskich.


Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku.


Rezerwacji biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Kościół Jezusowy w Cieszynie
WWW www.vivailcanto.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9