Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Wieczór Ballad i Romansów w Cieszynie. Julia Vikman.

2018-10-27 18:00 - 2018-10-27 19:00Serdecznie zapraszamy na Wieczór Ballad i Romansów w wykonaniu Julii Vikman w Cieszynie!W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej, Wladimira Wysockiego.


Julia Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucją, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.Po przeprowadzeniu się do ojczyzny swojej babci, Julia rozpoczęła karierę solową w Gdańsku i założyła swój zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Jako gość specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy, m.in. w Polsce na festiwalu w Hajnówce (pod patronatem Olgi Okudżawy) oraz na VI, VII i VIII Festiwalach Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce niedaleko Nidzicy.W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt.Podmoskiewskie wieczory ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.W maju 2012 pojawił się drugi album Julii ; Bielyje rozy; nagrany w Selekta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak ;Kalinka; czy Oczy czarne; wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu ; jak piosenka ; Milenkij ty mój;, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec. Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór;To ostatnia niedziela; prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki ; po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku w wykonaniu Julii.Dużą popularnością cieszę się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German, która po premierze 13 lipca 2013 pojawiła się sklepach i w sprzedaży cyfrowej na całym Świecie (iTunes, Amazon, Spotify) razem z cyfrowymi wydaniami albumów;Bielye Rozy; i ;Podmoskiewskie Wieczory.W sierpniu 2014 w EMPiK-ach pojawiła się pierwsza płyta z autorskim materiałem Julii Vikman ;The Autumn Dream, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikatowy projekt, styl którego artystka sama określa jako ;Fantasy;. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.


Data wydarzenia: 27.10.2018

Godzina wydarzenia: 18:00

Miejsce: Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy

Organizator: JVB

Dane kontaktowe organizatora: www.bilety.juliavikman.com

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce COK Cieszyn
Organizator JVB

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9