Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Orkiestra zagra po raz 27!

2019-01-13 08:00 - 2019-01-13 22:00Jak co roku w Cieszynie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27. Finał odbędzie się 13 stycznia 2019 roku, a zebrane w jego trakcie środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab podczas tego Finału funkcjonuje przy Zamku, ale sporo będzie się działo również w innych częściach miasta. 
 


Nad Olzą, trasą Parkrunu, odbędzie się "Bieg i marsz NW Policz się z cukrzycą". W hali sportowej UŚ tradycyjnie gościć będziemy turniej siatkówki amatorskiej, natomiast w sali gimnastycznej II LO im. Mikołaja Kopernika najpierw odbędzie się pokaz Krav Magi, a następnie w rozgrywkach zmierzą się pasjonaci tenisa stołowego.
 


Na cieszyńskim Rynku wraz z PCK i strażakami z OSP od rana będziemy budować miasteczko, w którym będzie można oddać krew, nauczyć się resuscytacji i poznać zasady pierwszej pomocy. Nie zabraknie też cieszącej się wielką popularnością kąpieli Morsów oraz kiermaszu rozmaitości w podcieniach. Tam też będzie można napić się gorącej kawy i herbaty oraz skosztować pysznych kołaczy i ciast. Będzie również tradycyjna już grochówka i bigos, a także kiełbaska z grilla. Rozgrzewać nas będą DJ'e i niezawodny konferansjer. Ze sceny prowadzone będą licytacje, często bardzo wartościowych przedmiotów. Zapraszamy do udziału! Zachęcamy sponsorów do ofiarowania różnorodnych przedmiotów na licytacje oraz aukcje Allegro, z których cały dochód zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP.
 


Nie może oczywiście zabraknąć muzyki na żywo. Należy jej szukać w dniu Finału w Browarze Zamkowym, a dzień wcześniej, w sobotę, zabrzmi w pubie Blady Świt w Czeskim Cieszynie.
 


Na Zamku Cieszyn również będzie się wiele działo. Zostanie tam zorganizowany pokaz Latarni Magicznej, warsztaty ceramiczne i graficzne, wystawa sztuki pracowników oraz studentów Instytutu Sztuki w Cieszynie, a w holu Zamku można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Przez cały dzień tworzone będzie ogromne serce z plastikowych 1,5 litrowych butelek po wodzie, które ozdobią dzieci. Przed godziną 20:00 przewieziemy instalację na cieszyński rynek i podświetlimy, jako wkład Cieszyna w Światełko do nieba. 
 


Organizatorzy planują także wystawę i bicie rekordu w puszczaniu dziecięcych bączków. Szczegóły publikowane będą na stronie facebookowej sztabu.


Zapraszamy!

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Płyta Rynku
Organizator Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Cena wstęp wolny

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9