Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

POZNAJ TWÓRCZOŚĆ J&J

2019-01-10 12:00 - 2019-02-05 12:00

Przez kilka lat poznawał Ją świat. Trzy lata wystarczyły, by zainteresować sobą rodzimych koneserów. Ostatnio zdobyła Paryż i wylądowała na przystanku – Galerii „Przystanek Grafika”, Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.
JUSTYNA JĘDRYSEK, ur. 1991 r. w Żywcu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim gdzie studiowała Grafikę i uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W 2015 oraz 2018 roku uzyskała stypendium ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest doktorantką w Zakładzie Projektowania Graficznego na macierzystej uczelni. W 2018 roku odbywa staż w Atelier Michel’a Bouveta w Paryżu gdzie wspólnie z Michelem Bouvetem jest kuratorem wystawy „POLOGNE. Une Revolution Graphisme”. Interesuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, projektowaniem książki, plakatem oraz ilustracją. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
Nagrody:- Nagroda równorzędna, Międzynarodowa Wystawa „World without violence” Today Poster, Teheran, Iran- Laureatka międzynarodowego konkursu Uchodźcy w Europie, Amnesty International, Warszawa- II Nagroda na VI Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu- Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Rysunku Satyrycznego SATYRYKON, Legnica- III Nagroda na VII Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu
Najważniejsze Wystawy:2016

„Justyna Jędrysek. Plakaty i rysunki – zaryski”, Galeria Muflon – Sztuka dla Ciebie, Ustroń

„Entuzjazm” Plakaty i rysunki, Galeria COK Dom Narodowy, Cieszyn

Justyna Jędrysek. Plakaty i rysunki, Galeria „Pod Jodłą” Muzeum Marii Skalickiej, Ustroń
2017

„Przez oczy do serca”, Galeria SiViArt, Katowice

„Justyna Jędrysek – grafika”, Galeria Hotelu Liburnia, Cieszyn
2018

„Justyna Jędrysek. Zarysek większej całości”, Galeria Satyrykon, Legnica, Polska

„Justyna Jędrysek. Plakaty”, Le Centre Scientifique de l’Académie Polonaise des Sciences, Paryż, Fran
O WYSTAWIENa wystawie prezentuje to co dla niej najbliższe - plakat i grafikę:
Grafiki są serią 8 prac zatytułowanych „Ktoś pozostał sam” i są inspirowane historią Małego Księcia. Podkreślić należy, że grafiki nie są ilustracjami do książki a jedynie ta opowieść była dla mnie inspiracją, grafiki są moją odpowiedzią na emocję i uczucia jakie wzbudziła we mnie ta książka. Mały Książę odwiedził 8 planet, każda grafika zatem odpowiada jednej z nich. Prace wykonane są techniką mieszaną a proces ich wykonania jest tak samo złożony jak charaktery ludzi zamieszkujących poszczególne planety.
Na wystawie pokazuję także plakat. Plakat jest moim ulubionym medium przekazu i towarzyszy mi od początku mojej artystycznej drogi, nie mogło go więc zabraknąć.


Cała ta wystawa łączy w sobie projektowanie i artystyczny warsztat ponieważ w swojej twórczości bardzo często łączę techniki, a klasyczny warsztat można zobaczyć także w plakacie lub innych projektowych realizacjach.
Do zapoznania się z twórczością Artystki zapraszamy od 10 stycznia do 5 lutego 2019 r. w Galerii „Przystanek Grafika”, ul. Głęboka 50 w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce ul. Głeboka 50 Galeria "Przystanek Grafika"

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9