Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Konferencja: Integracja

2019-03-26 - 2019-03-26

Zakład Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej Instytutu Nauk o Edukacji Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,Instytut ds. Badań Tożsamości Europejskiej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Ostrawskiego, Katedra Slawistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Ostrawskiego, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej, Polskie Towarzystwo Pedagogiczne – Oddział Cieszyn zapraszają do udziału w IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu AKTYWIZACJA JEDNOSTEK, GRUP I ZBIOROWOŚCI W ŚRODOWISKU LOKALNYM na temat "Integracja w wielokulturowych środowiskach społecznych i edukacyjnych".

Konferencja odbędzie się w Cieszynie, 26 marca 2019 roku, w Centrum Konferencyjne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (43-400 Cieszyn, ul. Bielska 62).

Nasze spotkanie stanowi kontynuację rozważań podjętych podczas poprzednich konferencji z cyklu Aktywizacja jednostek, grup i zbiorowości w środowisku lokalnym poświęconych wybranym obszarom pedagogiki społecznej.
Jako podstawową formę naszych obrad pragniemy zaproponować rozmowę i dyskusję w ramach kilku sekcji, do których wprowadzeniem będą wystąpienia zaproszonych gości. Zainteresowani jesteśmy przedstawieniem przykładów owocnej współpracy badaczy i praktyków z różnych państw, refleksji nad teoretycznymi i praktycznymi aspektami integracji w środowiskach wielokulturowych oraz wspólnie wypracowanych konstruktywnych wniosków wypływających z naszej debaty.
W szczególności proponujemy dyskusję wokół następujących kwestii:
• wielowymiarowość procesów integracji,
• stare i nowe wyzwania integracji,
• polityka społeczna na rzecz inkluzji,
• diagnozowanie i projektowanie działań na rzecz zmian jakościowych procesów inkluzji,
• środowisko szkolne na rzecz integracji,
• wyznaczniki zachowań integracyjnych podmiotów edukacyjnych,
• integracja w teorii i praktyce.
Pragniemy, nawiązując do tradycji pedagogiki społecznej i edukacji międzykulturowej, zwrócić uwagę na uwarunkowania, rozmiary, formy i sposoby integracji społecznej i edukacyjnej oraz sposoby rozpoznawania i wspierania tych zjawisk.

Mamy nadzieję, że proponowana tematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem, a forma spotkania zachęci do udziału w Konferencji.


Warunki uczestnictwa i opłata konferencyjna

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie zgłoszenia oraz wniesienie opłaty konferencyjnej. Kartę zgłoszenia należy przesłać drogą mailową najpóźniej do 28.02.2019 r. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 250 zł (dla członków Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego 200 zł). Opłatę należy przelać do 7.03.2019 r. na konto:

nr rachunku: 83 2490 0005 0000 4600 9215 4170 Alior Bank SA
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej
ul. Świerkowa 20, 15-328 Białystok
w tytule: „Konferencja: Integracja”

Uczestnicy konferencji pokrywają koszty przejazdu i noclegu we własnym zakresie. W przypadku rezygnacji z udziału w konferencji w terminie krótszym niż 5 dni przed jej rozpoczęciem opłata konferencyjna nie będzie zwracana. Informacje o proponowanej bazie noclegowej zostaną przekazane osobom zainteresowanym uczestnictwem w konferencji w kolejnym komunikacie. Czynne uczestnictwo dla prelegentów zagranicznych jest możliwe zdalnie online.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Uniwersytet Śląski
Organizator Uniwersytet Śląski
WWW www.us.edu.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9