Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Trwają zapisy - Cieszyński FORTUNA Bieg!

2019-04-28 - 2019-04-28

Już 28 kwietnia 2019 roku na dziesięciokilometrowej, atestowanej trasie zawodnicy będą mogli spróbować swych sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Ruszyły zapisy do 11. Cieszyńskiego Fortuna Biegu!

11. Cieszyński FORTUNA Bieg wspólnie z XX Półmaratonem dookoła Jeziora Żywieckiego (Żywiec – 07.04.2019 r.) i Biegiem Fiata (Bielsko – Biała – 19.05.2019 r.) wchodzi w skład Pucharu Euroregionu Beskidy. Jak co roku imprezie towarzyszyć będą cieszące się wielkim zainteresowaniem biegi młodzieżowe dla różnych grup wiekowych.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, na mecie czekać będzie na niego unikatowy medal i ciepły posiłek, a dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) - nagrody finansowe i rzeczowe. Upominki otrzymają również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn (6 kategorii) jak i kobiet (5 kategorii). Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych. W poprzednich biegach udział wzięli zawodnicy z różnych państw, takich jak: Kenia, Ukraina, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Mołdawia, Słowacja, Węgry i oczywiście Czechy.

Bieg obserwuje zawsze na trasie duża rzesza kibiców, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują na trasie akompaniamenty kapel i zespołów muzycznych oraz różnego rodzaju animacje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do jednego z najstarszych miast w Polsce, miasta o ponad tysiącdwustuletniej historii, położonego po dwóch brzegach granicznej rzeki Olza. To właśnie wzdłuż nadolziańskich bulwarów po polskiej i czeskiej stronie wytyczona jest trasa dla uczestników Biegu, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

Imprezą towarzysząca będą biegi młodzieżowe w wielu kategoriach wiekowych. Odbędą się również na trasie prowadzącej przez dwa mosty graniczne. To w równie imponujący sposób rozwijające się zawody.

Zapisy do Biegu przyjmowane będą do dnia 15.04.2019 r. poprzez stronę www.datasport.pl lub www.fortuna.bieguliczny.pl (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1400 osób. Opłata startowa wynosi 40,00 zł.

Organizatorami zawodów są Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Sprava Ucelovych Zarizeni, prispevkova organizace w Czeskim Cieszynie, Agencja Sporu i Reklamy Andrzej Filipiak,

Od początku organizacji Biegu głównego jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA online zakłady bukmacherskie sp. z o.o.

Szczegóły dostępne na stronie www.fortuna.bieguliczny.pl


UWAGA! Ruszyły również zapisy do Biegu Młodzieżowego 11. Cieszyńskiego Biegu Fortuna. Zapisywać się można drogą elektroniczną na stronach www.datasport.pl oraz www.fortuna.bieguliczny.pl. Zgłoszenia drużyn szkolnych lub klubowych należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy do 8 kwietnia 2019 r. Zawodnicy zgłaszani indywidualnie muszą się zarejestrować do biegu poprzez formularz zgłoszeniowy do 22 kwietnia 2019 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału!Informacje
Miejscowość Cieszyn / Czeski Cieszyn
WWW www.fortuna.bieguliczny.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9