Polski English Deutch France Czech
Biuletyn Informacji Publicznej

Cieszyn na Instagram
Cieszyn na YouTube

Cieszyn na FacebookBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2019
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

„Oto moja baśń…”

2019-03-28 13:00 - 2019-03-29 19:00

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie na widowisko baletowo-muzyczne pt. „OTO MOJA BAŚŃ …” w wykonaniu Teatru Tańca Marioli Ptak z muzyką na żywo w wykonaniu Zespołu „Małe instrumenty” z Wrocławia. Bezpłatne bilety na spektakl dostępne są od 11 marca br. w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ul. Głębokiej 15 (parter). Liczba miejsc ograniczona!

„Oto moja baśń…” to spektakl podzielony na osiem części - osiem fragmentów baśni H. Ch. Andersena. Każda z nich składa się z krótkiej animacji oraz dłuższej sceny baletowo-teatralnej. Rozbudowane sceny baletowe, przenoszące widza do barwnego i roztańczonego świata baśni, poprzedzane są animacjami z Andersenem w roli głównej. Pisarz wycina z papieru wymyślonych przez siebie bohaterów, którzy „ożywają” na naszych oczach!
Warstwę muzyczną widowiska stanowią utwory F. Chopina zagrane na żywo przez zespół „Małe Instrumenty” z Wrocławia na trzydziestu fortepianach zabawkach (tzw. toy piano), doskonale współgrających z dynamiczną choreografią i scenografią widowiska. Już teraz można uchylić rąbka tajemnicy - w ostatniej animacji nastąpi symboliczne spotkanie dwóch mistrzów: Andersena i Chopina. Andersen (literat) i Chopin (muzyk) w rzeczywistości nie mieli okazji się poznać, choć wiele ich łączyło - obaj byli symbolami tej samej epoki i reprezentowali podobne tęsknoty, charakterystyczne dla swoich czasów. Poprzez interdyscyplinarne działania artystyczne pragniemy odczytać ich dzieła współcześnie. Istotne są dla nas konfrontacje: Andersen-Chopin, literatura-muzyka, współczesność-przeszłość, dziecko-dorosły.
Po spektaklu zapraszamy do wspólnej dyskusji, w której udział wezmą Bogusława Sochańska – dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Paweł Romańczuk – autor projektu „Małe instrumenty grają Chopina”. Zachęcamy do zadawania pytań naszym Gościom. Dyskusję poprowadzi Alicja Czauderna.
Projekt obywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Cieszyna.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Teatr im. A. Mickiewicza

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9