Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na InstagramBudzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona poświęcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona poświęcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Koncert Wolności: Tomek Lipiński, Martyna Jakubowicz,Projekt: Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky i inni

2019-05-01 17:30 - 2019-05-01

1 maja na cieszyńskim rynku odbędzie się Koncert Wolności, czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne z udziałem ikon lat 80-tych. Na scenie pojawią się m.in. Martyna Jakubowicz, Tomasz Lipiński czy Stasiuk i Haydamaky. Organizatorzy Kina na Granicy chcą w ten sposób uczcić 30 lat odzyskania wolności. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert Wolności, który odbędzie się 1 maja na cieszyńskim rynku rozpocznie się o godzinie 17:30. To historyczne wydarzenie muzyczne, które ma być okazją do świętowania 30 lat od „Jesieni Ludów” 1989 roku - Chcemy w ten sposób uczcić to niezwykle ważne i symboliczne odzyskanie wolności. Czy można to zrobić lepiej niż na granicy? – mówi Jolanta Dygoś, dyrektor Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.
Gwiazdy Koncertu Wolności
Martyna Jakubowicz
Jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi.
Laura a její tygři
Ten kultowy zespół, który rozpoczął swą działalność ponad 30 lat temu, założył w czeskim Moście w roku 1985 Karel Šůcha, obecnie jedyny oryginalny członek zespołu. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka funku, soulu, ska i rocka. Przez wiele lat artystycznej działalności przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Obecnie wokalistką jest Lucie Bakeąová.

Tomek Lipiński
Współtwórca polskiej sceny alternatywnej. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor. Legenda polskiej muzyki rockowej. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys i Fotoness.
Haydamaky i Stasiuk
Projekt„Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky” ukazał się na polskim rynku pod koniec stycznia 2018. Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza.

Koncert Wolności organizowany jest w ramach Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, który odbędzie się w dniach 27.04-3.05. 2019 w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Współorganizatorem wydarzenia jest Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy.

Koncert jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach cyklu „Wolność. 1989”. O wolności w kulturze mowa będzie zarówno na scenie, jak i na ekranie oraz podczas licznych debat i spotkań z twórcami działającymi w czasach tej burzliwej epoki. Oprócz „Ucieczki z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, pokazu „Placu Zbawiciela” połączonego z premierą projektu „Co wzięli ze sobą” w reżyserii Joanny Kos-Krauze, zobaczymy m.in film „Zawrócony” Kazimierza Kutza czy „Wojtek zwany sierotą” Zdeňka Tyca.

Więcej szczegółów na www.kinonagranicy.pl

***
Przegląd Filmowy Kino na Granicy
Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie.
Miasto podzielone rzeką Olzą łączy most Przyjaźni, symbolizując jednocześnie ideę festiwalu. Od samego początku, czyli od 1999 roku, celem Kina na Granicy jest wzajemne promowanie kina środkowoeuropejskiego po obu stronach granicy.
Projekcjom filmowym towarzyszą koncerty, wystawy, dyskusje i spotkania z twórcami oraz warsztaty. Bogaty i oryginalny program Kina na Granicy oraz niepowtarzalny klimat festiwalu zaskarbił serca tysięcy fanów i został doceniony przez środowisko filmowe licznymi nagrodami.
www.kinonagranicy.pl

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek Cieszyn
Organizator Kino na Granicy / COK
WWW www.kinonagranicy.pl

Urząd Miejski w Cieszynie, Biuro Promocji, Informacji i Turystyki promocja2@um.cieszyn.pl, Cieszyńskie Centrum Informacji tel. (33) 4794 248-9