Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

22-25 maja V Przegląd Twórczości Art +

2019-05-22 07:00 - 2019-05-25 20:00

Od 2015 roku czerwiec oferował mieszkańcom miasta Cieszyn możliwość spotkania z młodą sztuką. Już przez cztery edycje wydarzenia ekipa A Rt+ związana z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dokładała wszelkich starań, by działania twórcze młodych artystów mogły wypełnić zakamarki miasta.

A Rt+ odsłania zamknięte w uczelnianych murach realizacje twórcze młodych. Daje możliwość na zaistnienie w nowej przestrzeni, kontakt z odbiorcą. Równocześnie aktywizuje miasto, dosłownie wchodzi w zapomniane obszary i ożywia je. Mieszkańcy Cieszyna, a także przyjezdni turyści mają okazję do uczestnictwa w kulturalnym wydarzeniu, gdyż dzieje się na ich oczach, wypełnia obszar miasta. Sama nazwa wydarzenia, kojarzona z grupą krwi, to dowód na cel ożywienia dialogu pomiędzy twórcą a odbiorcą. A Rt+ to siła płynąca w obiegu miasta.

A Rt+ po raz piąty

Tegoroczna edycja Art+ odbędzie się wcześniej. Sztuka zagości w mieście już w maju. Tym razem studenci Wydziału Artystycznego wraz ze społecznością A Rt+ zamierzają wcielić w życie założenia Uchwały Krajobrazowej. Inicjatywa ta ma na celu walkę z nielegalnymi i szpecącymi reklamami, które coraz skuteczniej zakrywają piękno naszego miasta. Nadchodząca edycja A Rt+ stanowi też próbę zawarcia współpracy. Mamy nadziej ę na możliwość pokazania działalności twórczej studentów, również z innych uczelni artystycznych. W ten sposób pragniemy skonfrontować postrzeganie twórców z różnych kręgów oraz wymienić się doświadczeniami.
Kontrasty

Główną ideę Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+ stanowi konkurs, który pozwoli wyłonić i nagrodzić trzy najlepsze realizacje. Hasłem tegorocznej edycji Przeglądu są KONTRASTY. Skupia się on wokół różnic wynikających z indywidualnej percepcji świata każdego z uczestników oraz różnych ośrodków kształcenia artystycznego. Owocem współpracy będzie ukazanie szerokiego spektrum działań twórczych oraz ich prezentacja w przestrzeni publicznej. KONTRASTY stanowią o sile przekazu dzieła, podkreślają odrębny charakter i postawę twórczą.

Zapraszamy

Cieszyn jest idealnym miejscem do podjęcia działalności A Rt +, gdyż skupia wiele młodych utalentowanych dusz. Ma przy tym miejsca w swej architekturze uśpione, zapomniane, zakurzone. Należy odkryć i połączyć potencjał twórców z ogromnym potencjałem pięknego miasta. Chcemy pokazać żywą sztukę w żywym miejscu, a także utorować drogę studentom chcącym zaistnieć w sferze aktywności twórczej. Zapraszamy Państwa na kilka majowych dni wypełnionych tajemnicą sztuki. Odwiedźmy nasze miasto, poszukując nowego oblicza.

Tekst i foto: mat/pras

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Cieszyn

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl