Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Pokażę, że potrafię

2019-05-24 12:00 - 2019-05-24 16:00

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, które odbędą się w piątek, 24 maja 2019 roku na cieszyńskim Rynku.

"Pokażę, że potrafię" to hasło tegorocznego święta. Celem jest pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną.

W tym dniu na płycie Rynku, w godzinach od 12.00 do 16.00, będzie można skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów, wykonanych przez naszych podopiecznych podczas warsztatów kulinarnych. Imprezie towarzyszyć będą również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne atrakcje, o których będziemy informować niebawem.

W tym roku, po raz pierwszy, dołączyliśmy do 6. edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra.

W ramach tej akcji organizacje pozarządowe zbierają fundusze na wyznaczone przez siebie cele. Naszym celem jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji - budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Kwesta na ten cel i finał tej akcji odbędzie się również w dniu 24 maja podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na Rynku w Cieszynie.

Atrakcjami tegorocznych obchodów będą przejażdżka dorożką i motocyklem wokół płyty rynku.

Na Rynek w Cieszynie zapraszamy wszystkie dzieci, na które będą czekały różne atrakcje, takie jak: wata cukrowa, malowanie twarzy, popcorn, bańki mydlane i inne.

Po raz kolejny niespodzianką będzie występ zespołu THE OREW, który zaprezentuje hity muzyki rozrywkowej.

Od godziny 13:00 wszyscy będą mogli zobaczyć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a chętni nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na stanowisku instruktażowym PCK "Pierwsza Pomoc".

Wszystkie "chusto-mamy" wraz z maluchami zapraszamy o godz. 14:00 na "Zamotane Latino Solo"prowadzone przez doradcę noszenia dziecka w chuście - Magdę Chybiorz.

O godzinie 15:00 czas imprezy uświetni koncert w wykonaniu uczniów Akademii Dźwięku - "Daj Głos".

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek Cieszyn
Organizator PSONI Cieszyn
WWW https://www.facebook.com/events/421283872003572/
Uwagi Zdjęcie: Facebook organizatora

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl