Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

2019-08-23 15:00 - 2019-08-23


Wyjaśnią najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów na drodze, podczas jazdy rowerem, przemieszczania się pieszo.23 sierpnia o godz. 15.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbędzie się spotkanie dedykowane seniorom w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.- Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym w wieku 60+, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe, dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego mówi Maria Sobiecka z Urzędu Miejskiego w Cieszynie, gdzie sprawuje samodzielne stanowisko ds. organizacji pozarządowych, osób starszych i niepełnosprawnych.


Podczas spotkania w Domu Narodowym lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście oraz podpowiedzą na co zwracać szczególna uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. - Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny przegląd roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem dodaje Maria Sobiecka.


Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja, partnerem lokalnym Miasto Cieszyn, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce COK "Dom Narodowy"
Organizator Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl