Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Ratownicze Mistrzostwa Polski Cieszyn 2019

2019-09-13 - 2019-09-15Kilkadziesiąt zespołów ratowniczych i młodzieżowych pojawi się w Cieszynie w dniach 13-15.09 w ramach Ratowniczych Mistrzostw Polski, organizowanych przez Miasto Cieszyn i stowarzyszenie Fluo Team.

Uczestnicy Mistrzostw zmierzą się w 24 zadaniach rozlokowanych na terenie Miasta Cieszyna. Większość z nich będzie można obserwować z bliska. Największą atrakcją Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie symulacja zdarzenia masowego, które w tym roku będzie przeprowadzone na ul. Hajduka na wysokości Galerii Stela. Zmagania ok. 150 ratowników i strażaków z całej Polski będzie można obserwować z wiaduktu na ul. Kolejowej.

Wypadek samochodowy, zatrzymanie krążenia, a nawet obcojęzyczni turyści – z tym wszystkim mierzyć się będą uczestnicy Ratowniczych Mistrzostw Polski, które już za kilka dni rozpoczną się w Cieszynie. W ciągu trzech dni, kilkadziesiąt zespołów z całej Polski zmierzy się w zadaniach pozorujących wypadki, urazy i nagłe zachorowania. Główną rola Mistrzostw jest trening umiejętności ich uczestników, ale również mieszkańcy będą mogli skorzystać z organizacji imprezy.

W piątek 13 września pragniemy zaprosić mieszkańców Cieszyna i turystów na płytę rynku w Cieszynie. - Oprócz nauki pierwszej pomocy i pojazdów ratowniczych, znajdą tam również stanowiska bezpłatnych badań profilaktycznych. Dla najmłodszych najwięcej atrakcji zaplanowaliśmy na sobotę 14.09. na Wzgórzu Zamkowym - będzie okazja wdrapać się na ściankę wspinaczkową, poskakać na trampolinie, a także zapozować do zdjęcia z policyjnym Sznupkiem. To oczywiście tylko atrakcje dodatkowe, które będą towarzyszyć zmaganiom ratowników - komentuje Filip Fluder, dyrektor mistrzostw.

Spośród licznych pozoracji, organizatorzy szczególnie zachęcają by w piątek w godzinach nocnych podejrzeć działania strażaków i ratowników na terenie Campingu „Olza” oraz na torze sprawnościowym na Al. Łyska. W sobotę zadania rozlokowane będą m.in. na ul. Głębokiej, na Wzgórzu Zamkowym, „Pod Wałką, a najciekawsze zadanie, w którym padną strzały, pojawi się ponownie na ul. Hajduka.

Teks i fot: Stowarzyszenie Fluo Team


Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek, Hala Widowiskowo – Sportowa, Wzgórze Zamkowe
Organizator Stowarzyszenie Fluo Team, WS, COK „Dom Narodowy”

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl