Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Katarzyny Moś - koncert z okazji 101. rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego

2019-10-17 18:00 - 2019-10-17 20:00


To będzie niezapomniany wieczór! Zapraszamy na koncert orkiestry rozrywkowej Big Silesian Band, a także znanej i utalentowanej wokalistki Katarzyny Moś. Impreza odbędzie się 17 października o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Koncert organizowany jest przez Miasto Cieszyn z okazji 101. rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Podczas imprezy zostanie również wręczona Nagroda Miasta Cieszyna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Bid Silesian Band – profesjonalna orkiestra rozrywkowa, założona z początkiem 2008 roku z inicjatywy dyrygenta zespołu – Joachima Krzyka. Orkiestra posiada opinię jednego z najlepszych big bandów w Polsce. Jest laureatem międzynarodowych nagród muzycznych i finalistą programu „Mam Talent”. Zespół na stałe współpracuje z plejadą gwiazd polskiej estrady, którym podczas koncertów akompaniuje. Są wśród nich tacy artyści jak: Waldemar Malicki, Krzysztof Kiljański, Rudi Schuberth, Krzysztof Respondek, Ania Wyszkoni, Alicja Majewska, Jacek Stachurski. Big Silesian Band posiada w swoim repertuarze ponad 500 aranżacji największych przebojów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, filmowej i tanecznej. Wysokie umiejętności muzyków pozwalają zespołowi na dowolne zmiany repertuaru i indywidualne dostosowanie go do oczekiwań publiczności. Orkiestra z powodzeniem występuje zarówno w salach koncertowych, jak i podczas imprez plenerowych, zdobywając uznanie każdej publiczności.

Kasia Moś, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (2017 r.). Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Top Trendy, Woodstock czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspiration”. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. Obecnie artystka pracuje nad swoim drugim albumem.

Bilety w cenie 15, 20, 30 zł są do kupienia na stronie internetowej Teatru: www.teatr.cieszyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

mat. pras.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Teatr im. A. Mickiewicza

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl