Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Maj 2020
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

XVI Lekcja Śpiewania Patriotycznego

2019-11-11 12:30 - 2019-11-11 13:00

Patriotyzm wcale nie musi być smutny, niezmiennie od 8 lat udowadniają to uczestnicy cieszyńskich Lekcji śpiewania patriotycznego. Tak będzie również i w tym roku .W dniu 11 listopada - poniedziałek, na wspólnym śpiewaniu, tradycyjnie na Rynku w Cieszynie spotkają się mieszkańcy, władze miasta i powiatu cieszyńskiego oraz przyjezdni, których urzekła formuła koncertu.

Spotkają się, by kultywować tradycję polskiej pieśni i piosenki z okresu powstań ,wojen toczonych w obronie niepodległości i innych ważnych momentów dziejowych Narodu Polskiego. Śpiewanie tych pieśni, zdarza się, z trudem wyszperanych z zakamarków przeszłości, często znanych tylko z tytułu, stało się już cieszyńskim sposobem wyrażania patriotyzmu i radosnego świętowania.

Lekcja, tak jak zwykle, będzie miała charakter koncertu, w którym głównym wykonawcą będzie jednak publiczność, a nie artyści. Oczywiście przewidziane jest profesjonalne wsparcie aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie oraz członków Chóru Wyższobramskiego. Koncert, tak jak zawsze, poprowadzą Rudolf Moliński i Grzegorz Widera, a aranżacja i akompaniamentem nadal pozostanie domeną Bogusława Haręży.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach ,uczestnicy śpiewania otrzymają okazjonalny śpiewnik, który stanowić będzie miłą pamiątkę uczestnictwa w wydarzeniu. Wydanie śpiewnika Na żołnierskiej służbie finansowało Miasto Cieszyn oraz Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego - pomysłodawca i organizator wszystkich Lekcji śpiewania. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Głos Ziemi Cieszyńskiej, Portal Beskidzka 24, oraz Radio 90FM. XVI Lekcję śpiewania patriotycznego Honorowym patronatem objęła Burmistrz Miasta Cieszyna - Gabriela Staszkiewicz oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek.

Radośnie świętujmy niepodległość !

Organizatorzy zapewniają śpiewniki, które będą rozdawane 15 minut przed rozpoczęciem Lekcji Śpiewania.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek
Organizator Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ślaska Cieszyńskiego

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl