Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Jarmark Św. Mikołaja

2019-11-30 10:00 - 2019-12-23 18:00

30 listopada na cieszyńskim Rynku rozpocznie się Jarmark św. Mikołaja. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, tym bardziej, że w tym roku kiermasz przybiera nową formę. Na mieszkańców i turystów czekać będą „Weekendy Świątecznych Niespodzianek” - ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje, pokazy w dniach 7-8 i 14-15 grudnia. Nie można tego przegapić!

Jarmark św. Mikołaja to przede wszystkim nie lada gratka dla osób, które chcą mieć oryginalne i niezapomniane Święta Bożego Narodzenia. Kiermasz handlowy (czynny codziennie w godz. 10:00-18:00) będzie okazją do zaopatrzenia się we wszystko, co jest potrzebne do stworzenia w domu świątecznego klimatu. To jednak nie wszystko – oprócz stoisk z niezwykłymi przedmiotami, organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Cieszyna i turystów „Weekendy Świątecznych Niespodzianek”.

Zaczynamy już 6 grudnia od Cieszyńskiego Orszaku Świętego Mikołaja i rozświetlenia choinki z udziałem Kapeli Góralskiej „Torka”. Natomiast w dniach 7-8 oraz 14-15 grudnia na uczestników jarmarku czekać będzie ponad 70 stoisk handlowych, w tym gastronomicznych, a także bogaty w koncerty, występy i pokazy program wydarzeń.
7 grudnia na scenie pod Ratuszem swój repertuar zaprezentują dzieci z Przedszkola nr 9 w Cieszynie, Amatorska Grupa Gitarowa oraz uczniowie Akademii Dźwięku „Daj Głos w Cieszynie” Sabiny Brody. 8 grudnia zapraszamy z kolei na koncerty Zespołu „Brenna”, dzieci z Przedszkola nr 8 w Cieszynie, duetu Kasia & Błażej oraz Miejskiej Orkiestry Dętej „Cieszynianka”.

Tydzień później czekają nas kolejne atrakcje. 14 grudnia najmłodszych widzów ze swoimi rodzicami zapraszamy na spektakl „Świąteczny śniegoland” w wykonaniu grupy Duo Fix. Wystąpią także dzieci z Przedszkola nr 16 w Cieszynie oraz uczestnicy popularnego cyklu „Karaoke z Powerem”. O godz. 16:00 wystąpi gwiazda jarmarku, którą w tym roku jest zespół folkowo-rockowy „Turnioki”. Na koniec dnia zobaczymy i posłuchamy „Kolęd w laserach”. Z kolei 15 grudnia dzień rozpoczniemy na Zamku Cieszyn, gdzie o godz. 11:00 rozpocznie się kolejna odsłona wydarzenia „Zaprojektuj święta” (warsztaty pieczenia cieszyńskich ciasteczek, szycia karpia i robienia lampionów, wystawy). Natomiast na Rynku zobaczymy pokaz kulinarny i weźmiemy udział w warsztatach, które poprowadzi Michał Bałazy, będziemy podziwiać występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, a także niezwykłe umiejętności zespołu taneczno-mażoretkowego „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. Na koniec programu nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Cieszyna z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Bądźmy wszyscy razem w tych dniach i wspólnie przeżywajmy magię świątecznego czasu. Zapraszamy!


Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Rynek

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl