Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

fot. mat/pras

fot. mat/pras

„Jej portret” wystawa makijaży i stylizacji Moniki Mol

2019-12-18 - 2020-01-24

Monika Mol vs Patrycja Łyżbicka – wystawa makijaży i stylizacji Moniki Mol uwiecznionych w obiektywie grona fotografów z prezentacją poezji Patrycji Łyżbickiej. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17 grudnia 2019 r. o godzinie 17.00 w sali ceglanej Domu Narodowego.

Spotkanie dwóch kobiet – Moniki i Patrycji – zaowocowało nie tylko kolejną stylizowaną sesją, ale także pomysłem na połączenie przestrzeni wizualnej z werbalną. Na wystawie zatem po raz pierwszy obraz kobiecości spotyka się z kobiecym, poetyckim słowem. Wystawa eksponuje wizje kobiecości Moniki Mol, obejmuje kobiece piękno w różnych dekadach życia, dotyka teatralnej sceny. Stylizacje różnych epok przedstawione na scenie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie jako Wehikułu Czasu.

Monika Mol – stylistka, makijażystka, kolorystka o artystycznej Duszy. Wizjonerka. Miłośniczka vintage stylu i mody, eklektyzmu i kolażu.Kreatorka wizerunku Kobiet na różne okazje – stylizuje ubiorem oraz tworzy makijaże. Swoim kreatywnym wizjom oddaje się realizując stylizowane sesje, które współtworzy z dość sporym gronem fotografów. Wspomniane wizerunkowe klimaty mają początek w Atelier Stylu Moniki Mol w Cieszynie. Jej motto „Nie kupuj – WYPOŻYCZAJ” było zalążkiem pomysłu o bibliotece kreacji. Zrealizowane projekty: Wehikuł Czasu, Żywy Manekin, Kreatywna Panna Młoda, Makijaż w plenerze, Kobiece Piękno w różnych dekadach życia /projekt otwarty/.

Patrycja Łyżbicka – poetka i pedagog, autorka opowiadań i artykułów, animatorka kultury. Kobieta aktywna, realizująca swoje pasje w działaniach kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Miłośniczka piękna, pasjonatka literatury, sztuki, zwłaszcza współczesnej, filmu i teatru. W 2016r. opublikowała tomik poetycki „Zpustkiwstanie”. To opowieść Kobiety współczesnej, o wielu twarzach – silnej i kruchej, zdecydowanej i bezradnej, pełnej pragnień i lęków, wypełnionej tęsknotą i spełnieniem, obserwującej świat i zachłystującej się nim. Opowieść o pasji bycia Kobietą.

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Galeria Ceglana
Organizator Dom Narodowy

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl