Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram


Unia

eUrz´żŻd - Elektroniczne Us´żŻugi dla Mieszka´żŻca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomo´żŻci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w CieszynieStrona po´żŻwi´żŻcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona po´żŻwi´żŻcona kopercie ´żŻycia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Imprezy nadchodzące

Koncerty Wyższobramskie

2020-08-23 19:00 - 2020-08-23

Cztery festiwalowe koncerty odbywają się tradycyjnie w niedzielne wieczory w lipcu i sierpniu. Podczas tej imprezy mają miejsce mistrzowskie wykonania, a obecność wybitnych wirtuozów, takich jak Julian Gembalski, Marek Pilch, Michał Markuszewski podnosi rangę wydarzenia na poziom światowy. Koncerty Wyższobramskie dają również możliwość zaprezentowania się młodym artystom, zwłaszcza w kameralnych organowo-wokalnych produkcjach; występowali m.in. Tomasz Ploch oraz Paweł Konik, Daniel Strządała oraz Justyna Bujak.
Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Wszyscy soliści zawsze podkreślali, iż gra na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego – największym historycznym instrumencie na Śląsku Cieszyńskim o niezwykłych walorach zarówno technicznych, jak i akustycznych, jest niezwykłym źródłem inspiracji, w związku z czym artyści często sięgają do formy, jaką jest improwizacja.

Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również bardziej popularnymi. Każdego roku jeden z koncertów nosi nazwę i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów m.in. muzyki filmowej.
Dotychczas z tym niekonwencjonalnym zadaniem zmierzyli się dwaj organiści: Arkadiusz Popławski oraz Paweł Seligman, obaj z wielkim sukcesem.

Każde spotkanie muzyczne jest wyjątkowym przeżyciem, prawdziwą okazją kontemplowania muzyki i dzielenia się nią. To wszystko sprawia, że melomani chętnie wracają na koncerty festiwalowe.

W 2020r. podczas III edycji wystąpią Jakub Garbacz, Bartłomiej Barwinek, Andrzej Sikora, Wojciech Wantulok – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Tomasz Orlow. Dzięki prowadzeniu koncertów przez Joannę Lazar-Chmielowską – oprócz znakomitej muzyki słuchacze mają również przyjemność wysłuchania ciekawych informacji o wykonywanych utworach i artystach.
Doskonała akustyka, światowi wykonawcy oraz życzliwa publiczność to gwarancja niezapomnianych impresji podczas festiwalu Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

Wstęp jest wolny. Festiwal otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Cieszyn.

Data wydarzenia: 12.07.2020
Godzina wydarzenia: 19.00
Miejsce: Kościół Jezusowy w Cieszynie
Organizator: Parafia Ewangelicko-Augsburska

Informacje
Miejscowość Cieszyn
Miejsce Kościół Jezusowy

Urz´żŻd Miejski, Wydzia´żŻ Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl