Informacja o realizacji projektu - stan na dzień 31.10.2008r.

25 listopada 2008 r.


ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE KSZTAŁTUJĄCE SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ, RUCHOWĄ I WRAŻLIWOŚĆ MUZYCZNĄ. W zajęciach bierze udział łącznie 502 dzieci. W ramach tego zadania prowadzone są zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. W zajęciach plastycznych bierze udział 178 przedszkolaków, w tym 8 dzieci niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone są w 8 przedszkolach, przez 12 nauczycieli. Z zaplanowanych w miesiącu październiku 84 godzin dydaktycznych zrealizowano 83. W zajęciach muzycznych, realizowanych w 7 przedszkolach, bierze udział 247 dzieci, w tym 12 niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone są przez 10 nauczycieli. W miesiącu październiku zrealizowano 94 godziny, podczas gdy planowana liczba wynosiła 96 godzin. W zajęciach teatralnych bierze udział 77 dzieci w czterech przedszkolach, w tym troje dzieci niepełnosprawnych. Do realizacji zajęć zostało zatrudnionych sześciu nauczycieli, którzy łącznie przeprowadzili 20 godzin zajęć.


ZAJĘCIA KOMPETENCYJNE – bierze w nich udział 302 dzieci, obejmują język angielski i informatykę. W zajęciach z języka angielskiego uczestniczy 256 przedszkolaków, w tym 5 niepełnosprawnych. W prowadzenie zajęć zaangażowanych jest 6 nauczycieli w siedmiu przedszkolach, którzy łącznie zrealizowali 135 godzin z zaplanowanych 138. Zajęcia z informatyki prowadzone są w 3 przedszkolach. W zajęciach bierze udział 46 dzieci, w tym 5 niepełnosprawnych. Na potrzebę realizacji tego zadania zatrudnione zostały 4 osoby. W miesiącu październiku zrealizowano 30 godzin.


ZAJĘCIA KORYGUJĄCE WADY ROZWOJOWE DZIECI. W zajęciach uczestniczy 278 dzieci. W ramach zadania realizowane są zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia dla dzieci leworęcznych. Zajęcia logopedyczne realizowane są aż w 10 przedszkolach. Uczestniczy w nich 131 przedszkolaków, prowadzone są przez 6 zatrudnionych specjalistów. Łączna liczba godzin zrealizowanych wynosi 120, z zaplanowanych 121 godzin. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone są w 8 przedszkolach przez 7 specjalistów, którzy łącznie zrealizowali 63 godziny. Zajęciami tymi objętych jest 133 przedszkolaków, w tym 6 niepełnosprawnych. W zajęciach skierowanych dla dzieci leworęcznych uczestniczy 14 osób. Zajęcia odbywają się w 2 przedszkolach, gdzie zrealizowano 7 godzin dydaktycznych zajęć.


W październiku tylko jedna osoba zrezygnowała z uczestnictwa w zajęciach, natomiast 31 dzieci zostało zapisanych na zajęcia już w trakcie ich trwania. W zajęciach bierze udział więcej dzieci, niż zaplanowano na etapie pisania wniosku o dofinansowanie.


W związku z realizacją wyżej wymienionych zadań godziny pracy przedszkoli oraz poszczególnych oddziałów w przedszkolach zostały wydłużone łącznie o 62,5 godziny.



Kinga Hanzel
monitoring projektu