Relacje z imprez

 • Sylwester na Rynku - 31 grudnia 2010

  Tłumy przybyłych na cieszyński rynek mieszkańców naszego miasta oraz turystów przywitało w sylwestrową noc początek 2011 roku. Po żywiołowych reakcjach zgromadzonych można wnioskować, że pomysł organizacji koncertu w ten wyjątkowy wieczór okazał się strzałem w dziesiątkę.
 • 36 Rajd Cieszyńska Barbórka - 20 listopada 2010

  20 listopada br. zakończył się 36 Rajd Cieszyńska Barbórka, była to 12 Runda Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie stanęło 47 załóg RPP i 6 załóg w kategorii „Gość”. Trasa rajdu liczyła 253,70 km w tym 9 odcinków specjalnych liczących 94,35 km na terenie.
 • Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego - 19 października 2010

  Przyjemne popołudnie spędzili wszyscy, którzy w dniu 19 października o godz. 16.00 znaleźli się w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Zgromadzeni widzowie, po krótkim przywitaniu przez Burmistrza Miasta Bogdana Ficka, mieli okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl zorganizowany przez Urząd Miejski (Wydział Promocji i Informacji) pn. „Mieczów dostatek, chorągwi tryumf...” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 • "Dzieje Cieszyna od pradziejów do czasów współczesnych" - konferencja historyczna (16 września 2010)

  Jubileuszowy rok 2010 był okazją do wydania przez Urząd Miejski w Cieszynie (Wydział Promocji i Informacji) niezwykłej pozycji książkowej, jaką są „Dzieje Cieszyna od pradziejów do czasów współczesnych”, napisanej pod redakcją prof. Idziego Panica. Monografia historii miasta jest efektem dziesięcioletniej pracy zespołu historyków.
 • „DIUNA - epopeja fantastyczna”

  Do 22 września w sali wystawowej Biblioteki Miejskiej oglądać można było wystawę prac Wojciecha Siudmaka pn. „DIUNA - epopeja fantastyczna”.
 • EUROCON 2010 TRICON europejskie spotkanie miłośników fantastyki (26 - 29 sierpnia 2010)

  W dniach 26 – 29 sierpnia na terenie Cieszyna i Czeskiego Cieszyna odbył się europejski konwent miłośników fantastyki EUROCON 2010 TRICON, koordynowany przez Śląski Klub Fantastyki.
 • Jubileuszowy Koncert Galowy

  W deszczowy piątkowy wieczór (27 sierpnia) Kościół Jezusowy, a w nim kilka tysięcy słuchaczy, wśród których znaleźli się m.in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, delegacje miast partnerskich Cieszyna, posłowie, był świadkiem premierowego wykonania utworu skomponowanego przez Krzysztofa Pendereckiego specjalnie z okazji jubileuszu 1200 – lecia legendarnego założenia miasta Cieszyna.
 • Koncert zespołu COMA na rynku

  W ostatnim czasie cieszyński rynek przeżywa prawdziwe oblężenie podczas imprez organizowanych z okazji obchodów jubileuszu 1200 lecia legendarnego założenia Miasta Cieszyna. Niedawno tłumy zgromadziły imprezy, takie jak: koncert zespołu Mylovitz, Tour de Pologne, występ zespołu "Śląsk" czy Freestyle City Festival, a kolejny już raz nasz rynek pękał w szwach od licznie zgromadzonej publiczności.
 • Festiwale równoległe – „Wakacyjne Kadry” i „Kręgi Sztuki”. 5 - 11 lipca 2010

  Festiwale równoległe – „Wakacyjne Kadry” i „Kręgi Sztuki”. 11 lipca zamknęły swoje podwoje tegoroczne edycje dwóch festiwali, które przez tydzień ściągały do Cieszyna turystów z Polski i z Europy oraz uatrakcyjniały letni pobyt mieszkańcom miasta.
 • WYSTĘP ZESPOŁU „ŚLĄSK” w repertuarze z krajów europejskich

  15 sierpnia o godzinie 20.00 na cieszyńskim rynku wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

  Koncert pod nazwą W Europie ze„Śląskiem” zorganizowany został przez Urząd Miejski w Cieszynie w ramach obchodów jubileuszu 1200-lecia legendarnego założenia Cieszyna.
 • FESTIWAL KULTURY FREESTYLOWEJ I EKSTREMALNEJ – FREESTYLE CITY FESTIVAL

  Cztery dni freestylu i extremy już za nami. Freestyle City Festival, bo o nim mowa, zgodnie z zapowiedzią organizatorów, przewrócił miasto Cieszyn do góry nogami. Pierwsza edycja odważnej imprezy na masową skalę, realizowana w warunkach średniowiecznego miasta wydawała się niemożliwa do realizacji. Przejdzie do historii jako zrealizowana z wielką pompą i zakończona dużym sukcesem.
 • 67. Tour de Pologne UCI PRO TOUR

  Peleton największego w Polsce wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI Pro Tour po dwunastu latach przerwy zawitał do naszego miasta ponownie. Zarazem pierwszy raz w 82 - letniej historii Tour de Pologne przekroczył granicę Polski i wjechał do Czeskiego Cieszyna.

  IV etap w dniu 04 sierpnia br. prowadził z Tychów do Cieszyna (177,9 km) i był pierwszym etapem górskim. Miał w sobie wszystko co stanowi o pięknie tego sportu – długie i strome podjazdy, kraksy, defekty, niebezpieczne zjazdy, a nade wszystko ciekawy finisz po cieszyńskiej kostce brukowej. Bardzo licznie zgromadzona publiczność miała okazję oglądania i podziwiania kolarzy z najlepszych zespołów świata na czterech siedmiokilometrowych pętlach dookoła Cieszyna i Czeskiego Cieszyna
 • Festiwal Kulinarny Cieszyńskie Smaki - 12 czerwca 2010

  W sobotę 12 czerwca na rynku w Cieszynie odbył się kulinarny Festiwal „Cieszyńskie Smaki", który stanowił część obchodów Jubileuszu 1200 – lecia legendarnego założenia miasta Cieszyna. Nad festiwalem patronat objęły Śląska Organizacja Turystyczna oraz Europejskie Stowarzyszenie Kucharzy Euro – Toques Polska.
 • „1200 lat przygody w czasie” - 9 maja 2010

  W ubiegłą niedzielę, tj. 9 maja w Cieszynie odbyła się pierwsza transgraniczna gra miejska „1200 lat przygody w czasie”. Gracze pomogli uwolnić Trzech Braci, których szalony doktor Mruk przeniósł w czasie i porwał dla okupu. Porwanie Bolka, Leszka i Cieszka postawiło pod znakiem zapytania istnienie Cieszyna.
 • KONCERT "Stryja in Memoriam" - 31 marca 2010 r.

  Dobrą tradycją Cieszyna stało się coroczne, wielkośrodowe spotkanie ze śląskimi filharmonikami. Również w tym roku w Kościele Jezusowym 31 marca o godz. 18.00 odbył się koncert poświęcony pamięci wielkiego cieszynianina, prof. Karola Stryji.
 • Mistrzostwa Polski w short-tracku 12-14 marca 2010

  Short Track jest jedną z najmłodszych zimowych dyscyplin sportowych w naszym kraju, zadebiutowała podczas Uniwersjady w Zakopanem w 1993 roku. Od tego czasu w Polsce głównym ośrodkiem tej dyscypliny został Białystok, i tak pozostało do dnia dzisiejszego gdzie trenują najlepsi panczeniści na krótkim torze w naszym kraju, o czym świadczy końcową klasyfikacja medalowa, z wszystkich kompletów oddali tylko jeden medal w sztafecie kobiet KU AZS Politechnice Opolskiej.
 • Jubileusz 100-lecia Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie - 13 marca 2010

  13 marca w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyły się główne uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.
 • Wystawa na rynku

  Od kilku dni na rynku można podziwiać wystawę zorganizowaną przez Książnicę Cieszyńską. Wszystkich tych, którzy nie mogą jej obejrzeć zachęcamy do pobrania wersji elektronicznej.
 • Międzynarodowy Turniej Szachowy - 27 lutego 2010 r.

  W sobotę 27 lutego w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” został rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji 1200-lecia legendarnego założenia Miasta Cieszyna.
 • „Cieszko już tu nie mieszko” - 10 lutego 2010

  „Cieszko już tu nie mieszko”- to tytuł spektaklu, który zaprezentowany został w cieszyńskim teatrze 10 lutego br. w ramach obchodów 1200. lecia legendarnego założenia Cieszyna. Do południa mieli okazję obejrzeć go uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, po południu- dorośli mieszkańcy naszego Miasta-Jubilata i okolic.
 • "A to Polska właśnie" - koncert zespołu Śląsk - 2 lutego 2010

  "A to Polska właśnie" - tak brzmi tytuł koncertu charytatywnego na rzecz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego w Teatrze im. A. Mickiewicza w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
 • Koncert inauguracyjny - 2 stycznia 2010 r.

  Koncert rozpoczął się akcentem cieszyńskim. Usłyszeliśmy wiązankę melodii cieszyńskich pt. „Na Cieszyńskiej Ziemi” w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność aranżacji na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów.