visitpoland.online - Cieszyn
Obraz przedstawiający Cieszyn
fot. UM w Cieszynie fot. UM w Cieszynie

Podpisano porozumienie z TAURON Ciepło w sprawie Energetyki Cieszyńskiej

2022-08-02

Cieszyńscy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą być spokojni o ogrzewanie w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. Dziś Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz Prezes Zarządu TAURON Ciepło – Marcin Staniszewski – podpisali porozumienie w sprawie Energetyki Cieszyńskiej, którego priorytetem jest zapewnienie dostaw ciepła dla mieszkańców naszego miasta.

- Zabezpieczenie mieszkańców Cieszyna i działających na jego terenie podmiotów gospodarczych w ciepło i ciepłą wodę stanowiło priorytet w rozmowach na temat warunków przejęcia Energetyki Cieszyńskiej przez TAURON Ciepło. Z satysfakcją przyjmuję pozytywny przebieg naszych rozmów oraz podjęcie wspólnego wysiłku w sprawie zabezpieczenia naszego miasta – skomentowała Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Jak zaznaczył Prezes TAURON Ciepło, zapisy porozumienia warunkują dostawy węgla na najbliższy sezon grzewczy. – Kluczowym zadaniem zawartego dziś porozumienia jest zabezpieczenie dostaw węgla do Energetyki Cieszyńskiej, co uwarunkowane jest przygotowaniem oraz wdrożeniem działań w celu przywrócenia płynności finansowej tej spółki – tłumaczy Marcin Staniszewski. W dalszej kolejności dokument określa kolejne kroki, jakie wykona Miasto Cieszyn, by przeprowadzić konieczne zmiany w Energetyce Cieszyńskiej. W przyszłości planowane jest włączenie Energetyki Cieszyńskiej w struktury Grupy TAURON, po wypełnieniu przez Miasto zapisów porozumienia. Porozumienie zmienia model zarządzania spółką Energetyka Cieszyńska. Na ten moment TAURON Ciepło posiada około 55% udziałów, a Miasto Cieszyn 45%, jednak to samorząd ma 58% głosów na zgromadzeniu wspólników. Po spełnieniu zapisów podpisanego dziś dokumentów, kontrola nad Energetyką Cieszyńską zostanie przekazana TAURON Ciepło.

Informacja dotycząca plików cookies Strona korzysta z plików cookies w celu jej prawidłowego działania i realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, kliknij w przycisk "Rozumiem i akceptuję".

Rozumiem i akceptuję