Aktualności/komunikaty

Planowane wyłączenie gazu

W związku z zakończeniem prac modernizacyjnych na sieci gazowej przy ul. Górnej w Cieszynie  informujemy, że w dniach wg przedstawionego poniżej harmonogramu nastąpią planowane przerwy w dostawach gazu.  

17.10.2017

Ul. Puńcowska ( do ul. Tomanka)

Ul. Mickiewicza

Ul. Trzanowskiego

Ul. Strzelców Podhalańskich

Ul. Hallera nr 1 do 6

Ul. Śniegonia

Ul. Tomanka 1

Ul. Górna ( fragment do ul. Puńcowskiej)

Ul. Wyższa Brama nr 33,35

PL. Kościelny nr 4,5,6

 

19.10.2017

Pl. Poniatowskiego

Ul. Błogocka

Ul. Ogrodowa

Ul. Wojska Polskiego nr 3,5

Ul. Górna ( fragment do ul. Bielskiej)

 

24.10.2017

Ul. Bielska ( do ronda, do ul. Kolejowej)

Ul. Chrobrego ( do szpitala)

Ul. Górna ( fragment)

Ul. Wyższa Brama 33,35

Pl. Kościelny 4,5,6

Ul. Dworkowa 13

 

 

Planowany termin zakończenia prac przełączeniowych 24.10.2017

 

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu

Gazownia w Cieszynie

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe

Czytaj więcej...

Informujemy, że Wojewoda Ślaski z dniem 26.09.2017 r. godz. 8:00 odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu cieszyńskiego.

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Czytaj więcej...

Wojewoda Ślaski z dniem 21.09.2017 r. od godz. 22:00 ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.

Jednocześnie przypominamy najważniejsze informacje dotyczące powodzi:

Czytaj więcej...

Wścieklizna komunikat

 

Czytaj więcej...Na podstawie Rozporządzenia Nr 1/R/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 2 sierpnia 2017 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze określono obszar zagrożenia, który ilustruje załączona mapka, na której umieszczone będą tablice informacyjne oraz wprowadzono następujące zasady obowiązujące na tym obszarze.

Czytaj więcej...

Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Czytaj więcej...Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie informuje, że w dniach 13.09 - 22.09.2017 r. odbędzie się wykładanie szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących na obszarze całego województwa śląskiego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737).

Czytaj więcej...

Przerwa w dostawie CWU

Czytaj więcej...Energetyka Cieszyńska informuje, iż w związku z podłączeniem nowego odbiorcy na ul. Chrobrego nastąpi przerwa w dostawie CWU do odbiorców na os. Mały Jaworowy, ul. Kolejowa, Bielska, Cienciały, Szybińskiego, Korfantego, Bobrecka, Pl. Londzina, Szersznika.
Przerwa nastąpi w dniu 6.09.2017 r. w godzinach 6:00- 16:00.

Upał - 3 stopień zagrożenia

Czytaj więcej...W związku z występującymi upałami oraz 3 stopniem zagrożenia, prosimy o zapoznanie się z załączonym poradnikiem.

Więcej informacji na temat upału znajduje się pod następującym linkiem: http://www.cieszyn.pl/mczk/index.php/postepowanie-w-sytuacjach-kryzysowych/upaly-susze

Trening syren alarmowych 1.08.2017

Czytaj więcej...W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Informacje dotyczące Barszczu Sosnowskiego

Czytaj więcej...W załączeniu znajdują się ulotki dotyczące Barszczu Sosnowskiego, w których znajdą Państwo następujące informacje:

- szkodliwość Barszczu Sosnowskiego oraz zagrożenia dla zdrowia i życia,

- objawy oparzeń,

- co robić, gdy mieliśmy kontakt z Barszczem,

- metody zwalczania Barszczu,

- jak odróżnić Barszcz Sosnowskiego od innych gatunków roślin.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z ogólnopolską mapą z zaznaczonymi obszarami występowania Barszczu Sosnowskiego: http://barszcz.supportit.pl/

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://barszcz.edu.pl/

Bezpiecznie na obszarach wodnych 2017

Czytaj więcej...W związku ze zbliżającym się okresem letnim, a także na podstawie ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszar wodnych (Dz. U. z 2016 r, poz. 656 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych oraz wzorów znaków zakazu, nakazu oraz znaków informacyjnych i flag (Dz. U. z 2012 r., poz. 286), przypominamy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2017

Czytaj więcej...

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka w dniu 23 czerwca 2017 r. na terenie województwa śląskiego rusza akcja „Bezpieczne wakacje 2017”, która potrwa do 1 września 2017 roku!

Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Czytaj więcej...