Aktualności/komunikaty

Zarządzenie Wojewody Śląskiego

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Nr 1/2017 Wojewody Śląskiego z dnia 28.04.2017 r. w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego.Czytaj więcej...

Zarządzenie 28.04.2017 r.

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Nr WO.120.18.2017 Starosty Cieszyńskiego z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na terenie miast i gmin Powiatu Cieszyńskiego od godziny 10.00 28 kwietnia 2017 r. do odwołania.

Komunikat - zagrożenie powodziowe

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Informacja dla mieszkańców Cieszyna o sposobie postępowania na wypadek zagrożenia powodziowego.

Więcej informacji: http://www.cieszyn.pl/mczk/index.php/postepowanie-w-sytuacjach-kryzysowych/powodzie

Ostrzeżenie hydrologiczne

Czytaj więcej...Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB we Wrocławiu wydało ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni górnej Odry (woj. ślaskie):

http://www.pogodynka.pl/ostrzezeniahydro/wojewodztwo-slaskie

Życzenia

Czytaj więcej...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

                                                życzą

Pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie

Rozporządzenie - można wypuszczać drób

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Zachęcamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. 

Stop pożarom traw!

Czytaj więcej...Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. W 2016 roku powstały 36 442 pożary traw. Spłonęło 12 036 ha traw oraz odnotowano 6 ofiar śmiertelnych i 81 rannych.

Czytaj więcej...

Uchylone Rozporządzenie - PTASIA GRYPA

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Rozporządzeniem Nr 3/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 17 marca 2017 r. uchylającego Rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze. Jednocześnie informujemy, że obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Rozporządzenie Nr 2- ptasia grypa

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Rozporządzeniem Nr 2/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Nr 1/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze, dotyczącego środków określonych dla obszaru zapowietrzonego (teren Ustronia).

 

Roztopy pokrywy lodowej

Czytaj więcej...Ostrzeżenie Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział Miejski w Katowicach dotyczące roztopów pokrywy lodowej.

ZWALCZANIE PTASIEJ GRYPY

Czytaj więcej...Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie.