Aktualności/komunikaty

Uchylone Rozporządzenie - PTASIA GRYPA

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Rozporządzeniem Nr 3/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 17 marca 2017 r. uchylającego Rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze. Jednocześnie informujemy, że obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Rozporządzenie Nr 2- ptasia grypa

Czytaj więcej...Prosimy o zapoznanie się z Rozporządzeniem Nr 2/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Nr 1/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze, dotyczącego środków określonych dla obszaru zapowietrzonego (teren Ustronia).

 

Roztopy pokrywy lodowej

Czytaj więcej...Ostrzeżenie Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział Miejski w Katowicach dotyczące roztopów pokrywy lodowej.

ZWALCZANIE PTASIEJ GRYPY

Czytaj więcej...Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie. 

PTASIA GRYPA - KOMUNIKAT

Czytaj więcej...

Informujemy, iż na podstawie Rozporządzenia nr 1/HPAI/2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem, wysoce zjadliwej grypy ptaków, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze (w załączeniu), określona została strefa zagrożenia (mapa w załączeniu). Prosimy o zapoznanie się z treścią dokumentów oraz stosowanie się do obowiązujących zasad.  

Apel do hodowców drobiu

Czytaj więcej...Szanowni Państwo!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Czytaj więcej...

Informacja o pyle zawieszonym (PM10)

Czytaj więcej...W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat PYŁU ZAWIESZONEGO (PM10)

Czytaj więcej...

Czad - cichy zabójca

 Czytaj więcej...Zagrożenie, związane z zatruciami tlenkiem węgla nasila się w okresie jesienno-zimowym, gdy następuje sezon ogrzewania mieszkań i innych pomieszczeń....

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie 2017

Czytaj więcej...Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka 13 stycznia 2017 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczną się działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2017”, które potrwają do 27 lutego 2017 r.

Czytaj więcej...

Komunikat Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 10 stycznia 2017 r.

Czytaj więcej...W załączeniu komunikat Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 10 stycznia 2017 r.

Ostrzeżenie o niestabilności lodu

Czytaj więcej...W związku z ostrzeżeniami IMiGW  o nadchodzących silnych mrozach i śnieżycach, Oddział Miejski WOPR Katowice informuje i ostrzega:

Nadchodzące ujemne temperatury będą powodowały zamarzanie akwenów wodnych. Powstająca świeża pokrywa lodowa będzie stwarzała zagrożenie z powodu swojej świeżości, nietrwałości i niestabilności.

Gorąco apelujemy o powstrzymanie się od wchodzenia na powierzchnię świeżo zamarzniętych akwenów!

Czytaj więcej...